Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan varázsolhatnám szebbé...

Hogyan varázsolhatnám szebbé a szobámat fillérekből?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, tetőtéri szobám van. A tapéta színe nem igazán tetszik mert túl sötét, őszies, olyan semmilyen. A szüleim választották még régen, de nem tudjuk kicserélni pénzhiány miatt. Sötétnarancsos barnás színe van, a bútorok pedig világosbarnák. Szóval olyan semmilyen az egész :/

Növényt nem tudok itt tartani, mert túl sötét van ahhoz, 1 ablak van sajna :/


2010. okt. 10. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz fillérek alatt?

Mi a párommal albérletezünk, egy 20 nm-es szobát kifestettünk 2000 Ft-ból. Szerintem ez igazán nem sok.

Csinálhatnál akváriumot, de ahhoz is kell párezer ft. Viszont nagyon hangulatos.

Esetleg a bútorokra lehet másfajta takaró, díszpárnák, házilag csinálva ezek se túl drágább. A világ egyik legszebb ágytakarója a nagymamámé, saját kezűleg horgolta az ágyukra vagy két hónapig minden este a tévé előtt.

2010. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Filléreken azt értem, hogy olcsón, maximum 5000 Ft
2010. okt. 10. 22:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ágytakaró és díszpárna nagyon jó ötlet, gondolkodtam is ezeken egyébként :)
2010. okt. 10. 22:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Mekkora a szobád?

A festést ez esetben mindenképp javaslom, hússzor annyit ér, mint a takaró. Fess ki, rámegy 2-3 nap, de megéri. Ha jó állapotban van, akár a tapétára is rá lehet festeni (nálunk ez van, mert nagyon gyorsan kellett csinálni és egyáltalán nem látszik, hogy ez van), ez esetben másfél nap alatt megvagy. Mindenképp világos színnel fess! El tudnám képzelni például, hogy fehér vagy világos bézs színű fal és hozzá mondjuk narancssárga, lila, fűzöld vagy fáradtrózsaszín takaró és párnák. Ha jó helyen veszed az anyagot, akkor simán kijön ebből a pénzből. De az is lehet, hogy most kifestesz (obiban van olcsó, de tökjó festék), és pár hónap műlva ezeket.


A lényeg, hogy mindenképp a falakkal csinálj valamit, mert az adja a legnagyobb felületet!

2010. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ágyra,ablakra (sötétítő függonyként) valamilyen élénk színű anyagot tégy. Egy csíkot belőle tehetsz a fotelra,szék támlájára is. Az asztalra,falra üveg vagy fehér alacsony vázába szárított virágcsokrot,vagy szép faágat.

Ha van nagyobb üres falfelületed,arra is tehetsz világos drapéria csíkot.

De jó megoldás lehet az is,hogy színes kartonból kivágsz csíkokat. Összeragasztod karikáknak,egymásba fűzve őket,és azt teszed a falra. Nagyon dekoratív ha páratlan számú,több ilyen díszt teszel egymás mellé,különböző hosszúságban.

Világosítja a szobát,ha az ablakkal szemben teszel fel tükröt .

A szőnyeged,ha van,legyen szintén világosabb tónusú.

2010. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy közepes, vagy nagy méretű világos színű, vagy konkrétan fehér képkeretet, és keretezz be vele egy szép, vidám, hangulatos képet. Pl.: virágos mező, tengerpart, stb. Vagy csak egyszerűen vegyél valamilyen szép posztert.
2010. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos festeni nem lehet :S

Viszont azt nem írtam, hogy csak a plafon, és a ferde falak vannak tapétázva. (tetőtéri szoba) az egyenes falak fehérek. Az ablakkal pedig pont az ajtó van szembe :D Én akartam már venni ágytakarót és szép díszpárnákat. Vannak színes csíkos szőnyegek. Viszont a ferde fal az olyan üres, és oda nem lehet bútort tenni :/

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 11. 19:35
 8/8 anonim válasza:
Hát én azt ajánlanám vegyél 1 doboz temperát pár ecsetet és fess valami klasszat a falra és ez csak pár száz ft.
2010. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!