Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fehér ruháim mind beszürkült...

A fehér ruháim mind beszürkültek. Hogyan "varázsolhatnám" ismét fehérré őket?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, olcsó megoldások érdekelnek.

Nem mostam össze őket semmivel. Édesanyám szerint nem valami jó a mosógép, ez lehet az oka, hogy amióta itt vagyok (2 éve) minden fehér ruhám szürke lett. Mit tehetnék, hogy ismét fehérek legyenek? Vagy ezentúl ha veszek egy fehér ruhát, hogyan óvjam meg?


2010. máj. 13. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél cloroxot, és áztasd be. Kézmeleg vízbe (ne legyen forró, mert összemehet a ruha) tegyél egy keveset, és hagyd benne ázni a ruhát pár órán keresztül, aztán gépben mosdd ki ugyanúgy.
2010. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
62%
Inkább a Domestos fehérítőt válaszd, nem roncsolja annyira a ruhákat.
2010. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
áztasd be 1-2 éjszakára jó sok szódabikarbónás, sós meleg vízbe. garantáltan fehér lesz.
2010. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a mosószódát. Háztartási-vegyiáru boltban lehet kapni, én egy kg-t 290 Ft-ért vettem.A mosópor 1/3-át lehet vele helyettesíteni,de önmagában is mosószer.Fehérítő, vízlágyító, zsíroldó.

A férjem munkásruháját mosógépes mosás után mégegyszer ki akartam mosni, gondoltam előtte beáztatom, mert nem láttam elég tisztának.Hát jó láttam! A mosószódás áztatás után a víz olyan koszos lett, mintha nem is lett volna előtte kimosva.

2010. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ez a mosószóda jól hangzik,én is kipróbálom:)
2010. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még nem döntöttem, melyiket próbálom ki, de valószínűleg a mosószódás megoldást először. :)
2010. máj. 13. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A ruhák beszürkülését a túl kemény víz is okozhatja.

Nekünk is beszürkültek a víz miatt. Most a fehérek mosásánál mosószódát és szódabikarbónát (ez fehérít, nem az étkezésit, hanem a háztartásit veszem) használunk, és az öblítéshez ecetet. Ha valamihez nem akarok mosószódát használni, vagy nincs itthon, akkor ecet + szódabikarbóna megy a mosáshoz is. Az ecet vízkőoldó, vízlágyító. Más ruhákhoz is használom (színfixáló is) és sokkal puhábbak a ruhák, mint azelőtt.

2010. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!