Nyitott(open space) vagy zart konyha a jobb?
Gondolom akkor még sose volt amerikai konyhás nappalid, ha a kajaszaggal jössz, anno egy ismerősünk lényegében ugyanezt hozta fel ("a nappalibútor beveszi a kajaszagot!"), pedig Ő sem lakott soha ilyen lakásban! A bútor nem veszi be a szagot, és ha olyan étel, amit szeretsz, és nem is romlott, akkor meg mégis miért borzaszt el, nem tökmindegy akkor, hogy csak a konyhában érzed, vagy több helyen is, netán az egész lakásban? Mi 6 évig laktunk ilyen nyitott nappali-amerikai konyhás lakásban, és abszolút semmi ilyen jellegű problémánk nem volt! És az elnevezés sem véletlen, mert tényleg amerikából ered ez a koncepció, ami viszont egy eléggé igényes, gazdag, modern ország, és a mostani modern méregdrága luxusvillák is ilyen szisztémában épülnek! Akkor szerinted?
Hogy az étkező be-e fér a zárt konyhába az relatív, függ a konyha méretétől, formájától, és berendezésétől is! Ha egy átlagos méretű (12 m² körüli) konyháról van szó, amibe netán még konyhaszigetet is akarsz, akkor persze hogy nem fér be egy normális asztal, max. reggelizősarok! Viszont tapasztalatból: 5×3 = 15 m² konyha, L-alakú konyhabútor, és nincs sziget, akkor egy 6 személyes étkező is gond nélkül befér, szűkölködés nélkül, és ennek a tapasztalatomnak semmi köze a nyitott koncepcióhoz, mert bár 1 légtér volt, de más padló (járólap-laminált) jelezte a határvonalat, tehát így akár fal is lehetett volna ott, nem változtatott volna semmin!
Úgyhogy erre nem tudok konkrét választ adni, képzeld el magadban, vagy tervezőprogrammal készíts egy 3D-s tervet, és azt válaszd, amelyik Neked jobban tetszik!
Az amcsik nem főznek kocsonyát meg rántotthúst. Ha nálunk a csukott ajtó mögött is érezni a kocsonya szagot akkor nehogy már egy nyitott légterű helyiség másik sarkában majd virágillat lesz.
Persze ezek a süssük fél percig 40 fokon az egyik oldalát és kész a halacska típusú receptek nem csinálnak semmilyen szagot.
#2: Az érvelésed a fejlett amerikával azért hibás, mert (ahogy rengeteg más témakörben) az ingatlanok kialakításánál nem csak a praktikus szempontokat veszik figyelembe, hanem ezer más dolgot is. Sokan a "divat" miatt választanak amerikai konyhát, minden racionális ok nélkül.
Ugyanúgy ahogy pl. csillárt is a legtöbben a kinézete alapján választanak, nem az alapján hogy milyen fényt ad. De ezer más példát is lehetne mondani. Pl. az ajtó nélküli "besétálós" zuhanyzó. Na ilyenem volt, személyesen tapasztaltam minden nap fél évig, szóval nem mondhatod hogy csak a levegőbe beszélek. És borzalmas volt. Mindig állt a víz a fürdő többi részén is.
"és ha olyan étel, amit szeretsz, és nem is romlott, akkor meg mégis miért borzaszt el, nem tökmindegy akkor, hogy csak a konyhában érzed, vagy több helyen is, netán az egész lakásban?"
Én személy szerint nem szeretném a fokhagymás tarja illatát szagolni a nappaliban este, meccsnézés közben. De elfogadom, ha másnak nem ezek a preferenciái, csak ne próbálják (ne próbáld te se) ezt általános igazságnak beállítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!