Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a mirabolán (cseresznyeszil...

Ez a mirabolán (cseresznyeszilva)?

Figyelt kérdés

[link]

Köszönöm a segítséget.


2019. jún. 30. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon úgy tűnik, hogy igen.

Ehető.


A szomszéd üres telken van egy fa, a vörös változata.

Ősszel leszedem és befőzöm lekvárnak, már várom.

2019. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Igen. Pálinkának is kifőzheted. Bár nem lehet kimagozni ezért kesernyés lesz.
2019. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, maradok a lekvárnál!:)
2019. jún. 30. 21:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen az, hívják még mirabellának, fosókának (felénk is)... Szép név, milyen szépen mutatna egy üvegen, hogy fosókapálinka... :D


Én kimagoztam idén, úgy cefréztem. Bizton mondhatom (mert próbáltam magján cefrézni), hogy ízlések ide vagy oda vmi irdatlan rossz pálinkát ad, annyira dominál benne a magíz, hogy mindent elnyom, és magíz alatt ne azt értsd/értsük, mint cseresznye/meggy esetében, hogy ad egy pici kesernyés ízt, hanem nagyon intenzív mandulás (marcipános) ízt kölcsönöz, szeretem ugyan a marcipánt, de pálinkában nem.


Tök egyszerűen magoztam ki, miután 100.000 forint környékén van egy rozsdamentes magozó rosta (ez csak a rosta ára!), így úgy gondoltam, hogy miért kellene, hogy ez fém legyen... Fogtam egy kb. 70 centi hosszú 125-ös PVC csövet és 6-os fúróval sűrűn kifúrtam a cső feléig kb. majd a végét ledugóztam. Egy "késes" keverőszárat átalakítottam úgy, hogy beleférjen (150-es PVC lett volna az ideális, abba belefért volna, de hát az nem volt otthon...) Beleállítom egy hordóba, majd megtöltöm gyümölccsel addig a pontig, ameddig lyukak vannak, aztán a keverőszárral "átnyomom". A cső így elég hosszú ahhoz, hogy felfelé (a gép felé) ne fröcsögjön. Semmi más nem marad a csőben csak a magok és a héj egy része (a magon minimális gyümölcshús sem maradt!) 2-3x rá lehet tölteni, utána ki kell önteni a magokat... Klasszul működik, nem nagy megterhelést ad a gépnek, szerintem egy lityi-lötyi kínai gép is elbírna vele. Szóval 100.000-et spóroltam a történettel...


Ha már itt tartunk, melyik az a szilva, ami épp most érik, de nem mirabella(!) kékes-lila színű, nem magvaváló, alakja enyhén megnyúlt (nem kerek), mérete átlagos kb. 3cm? Nemtudom szilva talán? Erről az egyről van tudomásom, ami nem magvaváló...

2019. júl. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! Köszönöm, hogy megosztottad velem/ velünk a tudásod.

Sajnos, a kérdésedre nem tudom a választ!:(

2019. júl. 21. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Sebaj, felteszem új kérdésként, hátha tudja valaki...
2019. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!