Kezdőoldal » Otthon » Kert » Almának fedetlenül pincében...

Almának fedetlenül pincében tárolva lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Borospince, nem túl hideg, viszonylag nedves.
2018. nov. 21. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nedves a pince,akkor penészedhet,és rothadás is bekövetkezhet.
2018. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :/ A házban nem fér, nagyobb mennyiség. Kint az udvaron meg nem fagy meg hamarosan éjszaka?
2018. nov. 21. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Már nem tárolnám kint mert ha megfagy más ízű lesz, sokan tárolják pincében, szerintem egy darabig lehet ott tárolni főleg ha a rohadtakat mindig kiveszed, attól a többi is gyorsan rothadásnak indul
2018. nov. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kreténpali ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen állapotban van, ütődött, hibás vagy nem, de a fajta is számít. Van ami alkalmatlan pincében tárolásra.


Szellős, száraz helyre érdemes tenni úgy, hogy ne érjenek össze, vagy átnézni rendszeresen.

2018. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy fedetlenül? Letakarva senki nem tárolja (legalábbis, aki ért hozzá), mert tönkremegy.


Egy kollégám borospincében tárolja, és nem megy tönkre neki különösebben. A keletkező szén-dioxid ugyan probléma lehetne, az nagyon felgyorsítja az érést, de a bor erjedése idején még nincs ott az alma. Az alma meg etiléngázt állít elő, ez is erős érésgyorsító, de az meg könnyebb a levegőnél, tehát kimegy az ajtón.

A pinceajtót csak a fagyok idején csukja be, addig szellőzik, megy le a hideg.

2018. nov. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha lefeded, attól csak rosszabb lesz....


Nem a legjobb egy nedves pince, de ha nincs más, a kerti mínuszoktól minden jobb.... :)


Én idén a garázsba polcoltam fel az almát. Amúgy a ház fűtetlen (vagy alig fűtött) helyiségeibe szoktam tenni szekrények tetejére, de most pakolászunk, ezért nem mehet oda, meg amúgy is sok van...


Pince nálunk nem túl nyirkos. Viszont ott tárolom a krumplit. Az pedig köztudott, hogy krumplit nem tárolunk almával egy légtérben, mert az alma csíráztatja a krumplit, a krumpli meg rohasztja az almát. :)


Egy rokonom nagy vesszőkosárban tárolja az almát úgy, hogy minden egyes almát egy újságpapír-lapba csomagol...

2018. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt a 6-os válaszom végéről, hogy fűtetlen helyiségben, de nem pincében csinálja ezt...
2018. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!