Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy nem teljesen zárt pincében...

Egy nem teljesen zárt pincében hány fok lehet télen?

Figyelt kérdés

Teleltetés céljából érdekelne. A pincének vannak ablakai is és ezek is meg az ajtajai is elég ósdi, ezért írom, hogy nem teljesen zárt. Az érdekelne, hogy úgy nagyjából hány fok lenne a minimum hőmérséklet télen. A növényeim max -5-ig bírják.

Szerintetek?


2017. szept. 25. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ milyen mély, milyen a falazata.A miénkben (téglafal, 2 méter mélység) egy keményebb télen megfagyott még a krumpli is. Én nem kockáztatnék.
2017. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megmondani... Mennyi része van a földben, mégis mennyire rossz a nyílászáró, ad-e valami meleget vagy hideget (nálunk ott van a bojler és ott futnak a vízcsövek. plusz felette van a fűtött ház, de amióta valamelyest elszigeteltem tőle, ez nem jelent sokat), milyen hideg a tél...


-5 Celsius-fok igen kevés, ritka az, hogy egy téli hónapnak ilyen vagy alacsonyabb legyen az átlaghőmérséklete (az idei január, ami 30 évea leghidegebb volt, ha jól tudom, már karcolgatta ezt)... De van az a helyzet, hogy a pince elég gyorsan felveszi a külső hőmérsékletet s van, hogy tartósabban keménmy a fagy, ha nem is minden télen.


Jók a növények esélyei, de nem tuti, viszont keveslem az infót.

2017. szept. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Én a háztól független pincében gondolkodtam, de 2-esnek igaza van, kevés az infó a véleménynyilvánításhoz.
2017. szept. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én pincémben (szuterén ajtóval, ablakkal) soha nem megy +8 alá. De ettől nem lettél okosabb.
2017. szept. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

kb 2 méter mély a pincénk, 2 szellőző rés van rajta.Meg fönt az ajtaján is. A konyhánk alatt van. Télen-nyáron jellemzően 16 fok körüli a hőmérséklet 50 centi magasságba ahol a hőmérő van.

A másik pincénk viszont kicsit mélyebben van,olyan 2,5 méter, azon csak 1 szellőző van, fém ajtó amit rendesen nem lehet becsukni és egy melléképület alatt van, ott szintén 16 fok körül van állandóan és ott alacsonyabb a páratartalom...virágaimnak sajna egyik se jó mert túl sok fény nincs bennük

2017. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, talán egy 50 cm van kint belőle a föld felett a többi alatta. A belmagassága meg kisebb mint az átlagos, talán 2,4 m vagy kisebb. Természetesen házhoz tartozó pincéről van szó. Tárolnak benne krumplit, szerintem télen is. Amúgy nem a mi pincénk, hanem rokonoké. Futnak ott valami csövek is, meg vannak ajtóval elválasztott kisebb helyiségek.
2017. szept. 26. 10:52
 7/7 A kérdező kommentje:
Esetleg írjak még valami infót?
2017. szept. 27. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!