Kezdőoldal » Otthon » Kert » S. O. S. Mitől sárgul el...

S. O. S. Mitől sárgul el teljesen egy növény?

Figyelt kérdés
Tejfeles szájú termelő vagyok még, kevés tapasztalattal. Csicseriborsót ültettem az idén. Az elején nem volt semmi gond vele, de két hete elkezdett alulról sárgulni mindegyik növény. Azt hittem tápanyaghiány, megtrágyáztam, de még mindig ugyanúgy sárgulnak tovább. Van amelyik növény már a tetejéig sárga, és a termése is az. Mitől lehet még? Nagyon szeretném megmenteni őket. A válaszokat előre is köszönöm. :)
2017. jún. 16. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
esetleg attól mert már lassan lehetne szedni....
2017. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
lemaradt... amikor sárgulni kezd akkor már lehet szedni friss zöldet, ha megvárod,hogy teljesen elsárguljon/száradjon a növény akkor a termés is sárga lesz és megszárad (száraz esetébe mint a babot, úgy tárolod és használat előtt áztatod)
2017. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De még nem korai? Egy hete jelentek csak meg a termések.
2017. jún. 16. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha még nagyon aprók a termések, akkor valami egyéb probléma léphetett fel.

Nem tudom, nálatok milyen volt az időjárás, nálunk tegnap egy másfél hónapos aszály ért véget, és amit nem tudtam öntözni, az bizony sárgult. Lehet, hogy erre rátett egy agyontrágyázás, ezt is csak te tudhatod.

Meg persze, az ezerféle betegséget se lehet kizárni.

2017. jún. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!