Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszkedvelők! Hogy vigyázto...

Kaktuszkedvelők! Hogy vigyáztok kaktuszaitokra?

Figyelt kérdés

Kívancsi vagyok ti hogyan öntözitek, milyen cserépben tartjátok, hogy teleltetitek kaktuszaitokat. Nekem jelenleg két kaktuszom, egy aloefélém és egy kövirózsám van. Egész jól éldegélnek nálam már lassan fél éve, hetente egyazer öntözöm őket, a két tüskéset permetezni is szoktam. Ezt így jól csinálom?

A másik dolog, hogy ti hogy veszitek észre, hogy ki van-e már rendesen száradva a virágföld? Viszonylag magas cserépben tartom őket, felülről öntözöm (kivéve a kövirózsát, azt úgy tudom, nem szabad), és sosoem tudom, hogy na most kiszáradt-e már teljesen a föld. Mert ugye attól még, hogy a felszíne ki van, alul még ugyanúgy nedves lehet.

A másik dolog, hogy aki teleltetett már, annak mik a tapasztalatai? Ha még féléve sincsenek meg a kaktuszok, teleltethetem őket, vagy várjak még? Mert olvastam olyat, hogy a fiatalokat még nem szabad. A lépcsőházban tenném ezt meg, ott nem megy fagypont alá a hőmérséklet, és még a nap sem süt be rendesen. Amúgy beépített erkélyen tartom őket.

Úgy kb. bármilyen személyes tapasztalatra, tanácsra kíváncsi vagyok a kaktuszokkal kapcsolatban. Az interneten csomó oldalt olvastam már ezzel kapcsolatban, úgyhogy légyszi, ha lehet, ne linkeljetek, inkább a ti véleményeteket írjátok.

Előre is köszönöm!! 😊😊



2018. szept. 4. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kövirózsa kint van az ajtó előtt télen nyáron. Van pár az asztalomon, ha eszembe jut megöntözöm. És igazából ennyi.
2018. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
A kaktuszok zöme a magas páratartalmat kedveli, ezért én készítettem átlátszó műanyag lapokból egy hosszú vályút, ami rá tudok tenni a hosszú műanyag virágláda tetejére és az érzékenyebb, de kisebb méretű kaktuszokat ebben a kis hosszúkás "üvegházban" tartom. Nyáron balkon virágtartójában nyaralnak, szinte teljes tűző napon, bőséges locsolás mellett. A nagyobb, magasabb kaktuszok fedél nélküli virágládában vannak vagy lenn a kertben a tűző napon. Igyekszem bőségesen locsolni őket, de a balkonon levők gyakran eléggé kiszáradnak. A kertben levők némelyikét cserepestől besüllyesztem a földbe, így a gyökérzetük kevésbé szárad ki, még locsolás mentes időszakban sem. A pozsgás növényeim is a kertben nyaralnak. A teleltetés nálam nehéz időszak, mert a lakásban kevés ill. nem igazán megfelelő erre a hely. Korábban a délre néző ablak két szárnya között voltak október közepe/vége tájtól áprilisig. Itt a leghidegebb téli napon sem volt 0°C alatt a hőmérséklet, sőt napsütéses időben sokszor 15°C sem ritka. Ennek a déli ablaknak hátránya, hogy a napos, fényes időszakok miatt február-március táján (amikor kivinni még nem merem őket) sokszor "megégnek", vörösesre elszíneződnek és erősen fonnyadnak. Teleltetés alatt a kaktuszokat egyáltalán nem locsolom, szárazon vannak, a pozsgások időnként kapnak pár csepp vizet. Amit nem tudok a lakásban teleltetni, azt felviszem a padlásra, ahol van egy erősen homályos kis tetőablak, ami alatt kb. 50 cm-re elég fény van ahhoz, hogy ott teleljenek, szárazon. A hőmérséklet itt igen szélsőségesen ingadozik, mert lehet 0° alatt is, tavaszi napsütésben meg akár 15-20° is, de károsodást nem tapasztaltam kaktuszoknál. Pozsgásoknál más a helyzet, mert azok némelyike valóban sok fényt kíván télen is, így nálam a padláson teleltetés alatt sajnos az elevenszülők (Kalanchoe) gyakran tönkremennek.
2018. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Írja itt valaki, hogy "a kaktuszok a magas páratartalmat kedvelik". Hát ekkora baromságot is régen olvastam már! A sivatagos területeken, ahol az eredeti élőhelyük van, ott aztán kegyetlen magas lehet a páratartalom! Nehogy búra alá tedd őket, ezek nem trópusi növények, nem igénylik a párát! Nekem vagy 20 éve vannak kaktuszaim, pozsgásaim. Nyáron egy áttetsző tetővel fedett napos teraszon, télen a kevés fényű fűtetlen, fagymentes spájzban tartom őket. Nyáron hetente egyszer locsolom őket, de van, hogy elfelejtem, és akkor 2 hetente. Ezek nagyon strapabíró növények, nem kell velük sokat törődni, bírják a szárazságot, jobban, mint a túlöntözést. Télen teljesen szárazon, öntözés nélkül vannak. A pozsgásokat esetleg havonta egyszer megöntözöm. Gyönyörűek, virágzanak minden tavasszal. Kaktuszföldbe vannak ültetve. Kövirózsa alatt nem tudom, mit értesz, a kerti Sempervivum-féléket, vagy esetleg Echeveriát? A kis kaktuszokat ugyanúgy kell öntözés nélkül, hideg helyen teleltetni, mint a nagyokat.
2018. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a # 2 válaszoló ír pár okos dolgot, de hogy páraigényesek lennének a kaktuszok, az tényleg nagy baromság. Kimondottan száraz levegő kell nekik, mint sivatagi-félsivatagi növényeknek, ezért is alakult ki a vastag, viaszos bőrük.


Nálam a kaktuszok nyáron a szabadban vannak, egy kisebb részük, talán 50 a pozsgásokkal együtt egy teliüveges előtérben.

Kb. havonta öntözöm a kaktuszokat, a pozsgásokat valamivel gyakrabban.

A kaktuszokat semmiképpen ne öntözd 2 hétnél gyakrabban, mert a testük ugyan hízik, de a tüskézetük nem fejlődik úgy, ahogy kellene. A cserepük inkább kicsi legyen, mint nagy, hogy hamar ki tudjon száradni a föld. Gyakori hiba amatőröknél, hogy hatalmas cserépbe teszik őket. Annyi föld elég nekik, amekkora maga a kaktusztest.

Télen, az első kisebb fagyok után a kaktuszok is bejönnek ide az előtérbe, egy kisebb részük, ami már nem fér, azok egy félhomályos spájzba mennek.

A kaktuszok teljesen szárazon telelnek, a pozsgások a tél folyamán kb. 2 alkalommal kapnak egy kis nedvesítést, amikor melegebb az idő. 1 és 15 fok van a tél nagy részében.

Hideg helyen teleltetve a kaktuszok egyáltalán nem igényelnek fényt, vaksötét pincében is bírják, régebben én is sötétben teleltettem őket. Az egyéb pozsgások többsége télen is igényel több-kevesebb fényt, ez a hőmérséklet függvénye.

A pár mm-es kaktuszmagoncokra vonatkozik, hogy nem feltétlenül bírják a "rendes" teleltetést. Ami legalább fél centis, azt már lehet teleltetni.

A kövirózsák télen is ott vannak a szabadban, ahol nyáron. Igazából érdemes lenne őket tető alá vinni, hogy ne legyenek mindig vizes földben a hideg időben, de hát ez van. A nyár folyamán 3-4 alkalommal szoktam őket öntözni, amúgy meg megáznak, amikor esik az eső.

A kaktuszaim szépek, tavasztól folyamatosan vannak virágzók, most is nyílik vagy négy.

2018. szept. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(Nekem csak gömbkaktuszom volt/van.

Amíg babusgattam, figyeltem, törődtem vele, öntöztem, óvtam a fagytól, óvtam a kánikulától, addig semmi extra nem történt, csak nőtt, meg néha a túlöntözés jelei látszottak. Aztán ahogy elegem lett, és nem törődtem vele... Szóval gyakran kiszáradt a földje, állandóan kint volt nyáron, és egyszer még egy enyhébb télen is csak a fedett teraszig vittem be... Na akkor kezdődtek az izgalmak, akkor virágzott először....)

2018. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!