Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kukorica nemesítés mi?

Kukorica nemesítés mi?

Figyelt kérdés

Volt már egy ilyen kérdés,de érdekes összefüggést találtam.

Nekem is,és a másik kérdezőnek is azt mondták,hogy zacskókat kell húzni a virág porzóira.

Na de itt gyik-en mást írtak a kukorica nemesítésre.


2018. jún. 19. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
kifejtenéd?
2018. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A másik kérdés itt lenne

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__8720673-kukoric..


De csak ennyit mondtak nekem,amit fent említettem.Kukorica porzóira zacskót húzni

Diákmunkáról lenne szó

De most ha címerezés valójában ez,akkor se zavarna annyira,mivel voltam múlt nyáron is,és túlélhető

Meg ez a ‘’kukorica nemesítés’’ egész nyáron meg ?

Mert az iskolaszövetségnek direkt jeleztem,hogy olyan munkát szeretnék ami hosszútávu,azaz nem 2-3 hétig szeretnék dolgozni,hanem augusztus 31-ig akár

Mert a címerezés azt múlt évben kb 1 hónapi csináltam

Remélem nem b(a)sznak át

2018. jún. 19. 22:38
 3/8 anonim ***** válasza:

címerezésen még nem voltam, csak búza szelektáláson.

nemesítésnél az a lényeg, hogy az porozza be a magtermő táblát, amit mi akarunk, és ne saját maga. ezért a magtermő táblában a porzókra (a virágot a tetején) vagy zacskót húzol, hogy ne termékenyítse be saját magát, vagy levágod (anyámék még vágták).

a kukoricanemesítés a porzó és a termő tábla elvetésétől a hibrid mag betakarításáig tart. de maga a címerezés csak a virágzás alatt

2018. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jaj de hülye vagyok. nem mindegy, hogy hibridmag-előállítás van vagy nemesítés. de ettől függetlenül a címerezés az az, amit leírtam: a növény tetejéről vágod le a virágot vagy húzol rá zacskót
2018. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát kíváncsi leszek mi sül ki a dologból

Mindenesetre bemegyek az irodájukba,hogy személyesen rendezzük a dolgokat,mert eddig csak írásban történt meg.

Már amúgy is ideges vagyok,mert egy diákszövetkezet(Multi job) átb(a)szott a palánkon rendesen,2-3 hete megbeszéltem velük egy munkát,tökre örültem,minden más munkát amite jelentkeztem lemondtam,erre se kép se hang nem volt tőlük.

Felhívtam őket hétfőn,erre közli,hogy jaaaa a munkáltató azt visszamondta.

Mondom okés,de azért ezt ugye maga is érzi,hogy mekkora egy g(e)ciség,hogy minden munkát lemondok azért az egyért,erre visszamondják,hogy mégse.

Cserébe iskola után rohangálhattam tüdőszűrőbe,meg háziorvoshoz,meg postán adhattam fel csomó iratom másolatát hozzájuk.

Olyan melókat kellett vissza mondanom,hogy egy sima kis állat boltba,kutya kaját meg jutalomfalatkákat,meg hasonló tápokat kellett volna árulnom,ami ugye sima meló lett volna,tök laza meg minden,de visszautasítottam,mert nekem már meg volt a munkahelyem,amit ugye lemondtak.

Szóval most maradt az alja meló,de legalább jobb féle a fizetés,bruttó 1000 forint.

Lehet ki is kéne ezt írnom egy másik kérdésbe,hogy ilyenkor mit lehet csinálni,ha így átbsznak.

Vagy csak pontozzam őket le facebookon ?

2018. jún. 19. 23:29
 6/8 anonim ***** válasza:
A bruttó 1000 (nettó: 665) általában a legalja fizetés a diákszövetkezeteknél. Legalábbis amikor én még dolgoztam így, az volt. Én a Müiszt ajánlanám, mindig korrektek voltak és ott nettó 700 a legtöbb órabér, de vannak a kiemelt munkák nettó 1000-ért.
2018. jún. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annak mégis mi értelme lenne, hogy zacskót húzni a kukoricacímerre?

Anyag- és időigényes. A címer leszakítása legfeljebb huszadannyi ideig tart, és nem kell hozzá semmi anyag.

2018. jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen,én is ezen gondolkodtam.

Amíg felhúzok egy zacskót,addig kitudnék húzni vagy 4-5 db címert,szóval ez így kicsit érdekes.

De megebédelek,aztán bemegyek ma,utánakérdezgetni a dolgoknak

2018. jún. 22. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!