Hát legjobban úgy ha nem metszed mert bizonytalanul terem és felkopaszodik. Almán hagysz kb 10 centis vesszőket az elég. Körtén még akkora se kell nálam. Az almáim erősebben nőnek. Szilváknál fajtafüggő. Attól függ milyen erős növekedésű. Málnához nem értek
2018. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Keress rá a YouTube-on, vannak oktató videók, mert ennek nem lehet csak úgy nekiesni.
Ha levágod a termőrügyeket, akkor csak leveleid lesznek a szezonban. A befelé növő ágakat is leszokás vágni, de nem mindegyiknél. Az őszibaracknak pl. szinte üres közepe, almának nem. Az sem mindegy, hogy mekkorára engeded nőni a fádat, hogy 10 év múlva már csak tűzoltólétrával tudod szedni a gyümölcsöt.
Szóval nézegess, olvasgass, okosodj!
2018. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Ja, még annyit, hogy a málnánál a tavalyi vesszőket kell kivágni!... de erről is van mindenféle leírás.
2018. márc. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Vannak botanikai törvényszerűségek bizonyos gyümölcsök tekintetében, ezeket kell megismerni. Általános iránymutatásként: figyelembe kell venni az egyes gyümölcsfáknál a területigényt, tehát nagytermetűeket (dió, cseresznye) nem érdemes kisméretű kertbe ültetni, mert nem győzzük metszegetni a hosszúra növő hajtásokat. Bizonyos gyümölcsfák u.n. termőnyársakon hozzák a virágokat és a gyümölcsöket (meggy, cseresznye, alma, részben sárgabarack), ezeket lehetőleg rajta kell hagyni a fán, de a hosszúra nyúlt függőleges fattyúhajtásokat le kell vágni. A körte szintén rövid szártagú, megvastagodott "termőbogon" hozzák a virágokat, ezeket ne vágjuk le. Őszibaracknál már előző nyáron alaposan rövidre kell vágni termésszedést követően a hajtásokat, különben idővel erősen felkopaszodik a fa. Az őszibarack rügyei 1 évig élnek és mindig a csúcshoz közeli hajt ki,amelyik nem hajtott ki, az elhal. Emiatt 2-3 rügyet szoktak meghagyni. A duzzadt formájú rügy a virágrügy, ezt hagyjuk meg, de mellette hagyjunk 1-2 keskeny hajtórügyet, abból lesz új hajtás. Ha nem hagyjuk meg, akkor a termés leszedése után az a kis hajtás elhal.
2018. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Adj fel egy hirdetést pl. a jófogáson,hogy a környéketeken keresel hozzáértő idős,nyugdíjas bácsit pár órás metszési munkára,beszélgetésre.
Én 5 éve így tettem,azóta néha összejárunk,beszélgetünk az időssel. És egyre jobban megy,szépek,és teremnek a fáim,szőlőim.
2018. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Én pofára metszek, nem értek hozzá, mégis van termés. Vettem szakkönyvet, SEMMIT nem tanultam belőle, pedig ott ültem a nyamvadt fa alatt, egyik kezemben a könyv, másikban a metszőolló. Szóval csak érzésre (lehet, hogy ezért most kapok).
2018. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
A metszést hogy, mivel lehet elrontani?
- úgy hogy metszel és úgy hogy nem metszel. Csak almáról van 53 hivatalos formula, kb 600-700 oldal.
Az 5-ős tanácsát fogadnám meg, kell hogy legyen a közelbe olyan idősebb bácsika aki segít és el is magyaráz dolgokat, mit miért.
Jövőre pedig elméletben készülhetsz.
Ha most így neki kezdesz egyedül, több évbe is telhet amire rendbe lehet hozni, amit most fogsz csinálni.
Videókat meg többségébe le kellene tiltani, hogy ne terjedjen a butaság.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!