Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaly ősszel ültettem megy,...

Adathor kérdése:

Tavaly ősszel ültettem megy, őszibarack, cseresznyefát. Még nem volt metszve . Hogyan kell az első metszést megejteni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 15. 09:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Meggy
2015. márc. 15. 09:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ha megkérnél valakit ,aki ért is hozzá.

Ezt látni kell .

2015. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyél egy könyvet, vagy kérj meg egy ismerőst, aki ért hozzá. A barackot azért leírom neked.

Az őszibarack koronaalakító metszése során kiválogatsz 3-4 egészséges ágat, melyek felülről nézve a teret nagyjából arányosan töltik ki (90, ill. 120°). A kiválasztáskor arra is ügyelj, hogy lehetőleg ne meredeken felfelé törő ágat válassz, hanem olyat, ami jobban szétterül. Az összes többi ágat távolítsd el tőből, a többit pedig vágd vissza 4-6 szemre (kis rügyre). Olyan rügy legyen az utolsó, amelyik kifelé áll, hogy az év során kifelé induljanak el az ágak, így ki tudod majd alakítani a szép, szellős, fényes tányérkoronát. Ja persze és a sudarat (a középső, felfelé törő főhajtást) is tőből vágd ki.

Ne ijedj meg az erős visszametszéstől!

2015. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A meggy és a cseresznye suháng? Akkor kitalálod, milyen magas törzset akarsz, fölötte egy jó arasszal elvágod, lehetőleg egy felfelé álló rügy fölött. (Felfelé állót úgy értem, hogy a vessző görbeségéből adódóan felfelé álló.)
2015. márc. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat!
2015. márc. 17. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!