Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tyúktrágyát hogyan használjam?

Tyúktrágyát hogyan használjam?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, vigyázni kell vele, mert kiégetheti a veteményest. De van, aki meg azt mondja, hogy simán szétszórja a földre egész télen.

Most akkor hogy csináljam? Kell komposztáljam? Ha igen, akor hogyan és meddig? Vagy csak összel lehet vele trágyázni, hogy tavaszra mindenképp jó legyen?



2017. szept. 26. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

" a csirkék tápanyagban gazdag, kiváló szerves trágyát képesek "előállítani". Így ha történetesen csirkéket nevelünk, ne hagyjuk, hogy az értékes anyag kárba vesszen. Hordjuk a komposztáló ládába, és hagyjuk ott komposztálódni legalább 6 hónapig, ugyanis a frissen felhasznált baromfitrágya nitrogéntartalma még annyira magas, hogy a növények megéghetnek tőle."


(Bálint gazda)

2017. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha most szánod a növényhez, akkor távolabb szórja, v ássad be tőle.

ha nincs semmi és csak tavasszal ültetsz bele, akkor szétszórhatod most, mert az ősz-téli csapadék szétmossa és tavaszi ültetéshez jó lesz.

2017. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

No nem annyira tömény "méreg",mint ahogy ezt írják.

2 féle módon lehet hasznosítani .Vékonyan elszórni a földön,és bele ásni .A növény töve közelébe is lehet,semmi károsodást nem okoz.

A másik jobb felhasználási módja a leoltás .

A trágyát kb 50 l es edénybe kell tenni,olyan félig.Aztán felönteni vizzel,jól elkeverni a vizzel .Amennyi víz csak ráfér .1 híg masszát kapsz igy .1 hétig állni hagyni,forrjon meg .Ekkor kész a törzs oldat.

Ebből kell aztán 1.5 + 10 l víz. Lehet a növények tövéhez öntözni.Ezt 2-3 hetente ismételni lehet .

Minden trágyázás előtt a talajt locsolni kell,ekkor gyorsabban a földbe szívódik .Kicsit illatos lesz a környék ,de ez ne hasson meg .

Évek óta így csinálom,minden növény kap ebből,a mi csak a kertben találhatók,virágokat is .

Kertész mérnök barátom adta a felhasználási ötletet .

2017. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Így van, a töménység a kulcsszó.

Ha nagyon keveset használsz, akkor közvetlenül a növény közelébe is mehet a friss anyag bármikor.

Rendesebb mennyiség már elkeverve kerüljön ki, és inkább távolabb a növény tövétől.


Dédapám dinnyés volt egy darabig. Akkoriban még nem volt fólia, vagy pénz üvegházra. Nem tudtak palántát csinálni, ezért helybe vetette a dinnyét.

Ő úgy csinálta, hogy kapával vágott egy lyukat, beletett egy fél marék tyúxart, 10 cm földet húzott rá, erre tette a magot (nem közvetlenül a tyúxar fölé, hanem kissé oldalt), betakarta, rálépett (tömörítés), aztán szépen fejlődött a dinnye.


Minimális mennyiséget bármikor használhatsz, bármilyen állapotban.

Nagyobb mennyiséget ősszel szórj ki, ne hagyd a föld tetején, hanem rotációs kapával (nagyon kicsi helyen kézi kapával) keverd el a földdel. Aztán ha itt lesz az ideje, szántsd vagy ásd be ezt a keveréket. Tavaszra semmi káros hatása nem lesz.

2017. szept. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!