Kezdőoldal » Otthon » Kert » Foltos a gyepem! Ötletek?

Foltos a gyepem! Ötletek?

Figyelt kérdés

Tavaly telepítettem a gyepet, úgy gondolom, elegendő tápanyagot kap (olyan gyorsan nő, hogy 3-4 naponta vágás érett). Eső is esett bőven, de van öntözőberendezés is. A talaj nagyon homokos, ezért szükséges a tápanyag utánpótlás és a sok víz. Mégis, egyik helyen zöld (igazi fű színű), másik helyen világos zöld, máshol meg szinte sárga (mint ami kirohadt vagy kiszáradt). Tavaly próbált Pázsit doktort, ami zöldít, nem sok sikerrel. Gondolok ugyan arra, hogy kétféle fűmagot (kétféle márkát) kevertem füvesítéskor, de azokat jól össze elegyítettem szórás előtt. Mégis, lehetséges, hogy ott világosabb, ahová a rosszabb minőségűből több jutott?

Vagy helyre hozható valahogy? Sokat dolgoztam vele, és hát..." a szomszéd fűje majdnem zöldebb".:)


2010. máj. 27. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen édes, hogy ilyen szeretettel beszélsz a gyepről :) sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, de nekem még így foltosan is tetszene, mert nem sokszor látok szép gyepet, lévén, hogy panelban lakom :)
2010. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát,köszi:) a régi füvem sokkal szebb volt, pedig azzal sem dolgoztam többet. Max. "kifejlesztettem" a leopárd gyepet....vagy tigris?:)
2010. máj. 27. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
nos a helyzet az hogy kétféle füvet ha összekeversz hát abból nem mindig sül el jól.Előtte rendesen átforgattad?A homok felett van termőföld?BEtápoztad előtte és beleforgattad???A zöld szín ugye a klorofiltól van ami a fotoszintézis fontos része...szóval erre kéne keresgélni a bajt ha mindent szépen megcsináltál.NEm lehet hogy ahol sárga nagyon sok vizet kap vagyépp túl keveset?
2010. máj. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér szerintem: Zöldítő komplex. Gazdaboltban biztos van, ez ilyen levéltrágya féleség. Lehet vele locsolni az elsárgult növényt, vagy permetezni. A permetezés gyorsabban hat, meg gazdaságosabb is. Füvön nem próbáltam, de benti- és kerti növényeken is bevált.
2010. máj. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy lehet ilyen probléma gyökere a túlzott műtrágyázás is, vagy ha roszkor van trágyázva, tápoldatozva.
2010. máj. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálkozom:( Tény, hogy nagyon rossz minőségű a talaj, zéró termőréteggel. Bezzeg az angol fű szép a sok esőtől (is).
2010. máj. 28. 09:12
 7/7 anonim válasza:
Így első olvasatra N hiánynak tűnik, de akkár túladagolás is lehet.
2010. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!