Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nemrég költöztem vidékre....

Nemrég költöztem vidékre. Amit csak lehet ültetek a kertbe, élvezem a föld gyümölcsét. Kérdésem; kell-e a paradicsom palántát locsolni, avagy, nem? Van aki azt mondja, ne locsoljam, mások azt mondják, locsoljam. Többi lent.

Figyelt kérdés
Amúgy szép nagyon,tele van virággal és terméssel,szép,sötét zöld,egészséges a levele.
2017. jún. 27. 13:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Abban igaza van a 6-osnak, hogy az öntözés kérdése erősen talajfüggő.

Pl. homokon vödörrel is lehet öntözni naponta a forró aszály idején, nem lesz baja.

Ha ugyanezt megcsinálod egy jó agyagos talajon, akkor esetleg még ki is rothadhat, de az mindenesetre egész biztos, hogy a föld összetömörödik, aztán ha kicsit szárad, akkor darabokra repedezik, szétszaggatva a gyökereket is. Mikor még nem volt szivattyúm, öntöztem néha (végszükségben) kannával, de utána mikor megszáradt a föld, akkor a nehéz kovácsoltvas ásóval se tudtam azt a részt (kiásás után) szétverni.

Természetesen, aszályos időben kötött talajon is érdemes öntözni, de nem ész nélkül. Azaz, egy bizonyos határon nem szabad túlmenni, és a talajt se szabad összetömöríteni.

Nekem kötött szürke vályogom van a telken, és a nálam fennálló lehetőségek közül a csepegtető szalag jött be legjobban, minden növénynél. Kínos persze, hogy kapálásnál kerülgetni kell, de a talajt nem tömöríti össze, és a talajfelszín kétharmada száraz marad, vagyis nem oda megy a víz, ahová nem kellene, és nem kel a sorközökben a gyom.


Ha slaggal öntözöd, vagy máshogyan esőztetve, akkor arra vigyázz, hogy a vízhőmérséklet és a növény hőmérséklete között mindenképpen kevesebb legyen 15 foknál. (Ez ilyen forró napokon sok esetben csak kora reggel megoldható, lájtosabb időben este is.)


Van egy ismerősöm, aki esküszik rá, hogy érdemes hetente egyszer csapvízzel esőztetve megöntözni a kertet, mert a benne lévő klór megvédi minden lehetséges betegségtől a növényeket.

2017. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11-es! Nagyon köszönöm kimerítő válaszod.Látszik,érted a kertművelést.Sokat segítettél!
2017. jún. 29. 10:40
 13/13 anonim ***** válasza:
És mindehhez csak annyit tennék még hozzá, hogy természetesen a paradicsom nem a sok öntözéstől, vagy nem a sok esőtől rohad le (ki), hanem amiatt, mert esős időben a magas páratartalom kedvez a gombabetegségek elterjedésének. De ezt a kellő időben elvégzett permetezéssel ki lehet védeni. Egy azoxistrobin hatóanyaggal (Amistarral, Misterrel) végzett permetezés megóvja a növényt a betegségektől, és az élelmezésügyi várakozási ideje is csak 3 nap paradicsomra. Ez folyamatos érés mellett sem okoz gondot.
2017. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!