Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van esély rá, hogy az orchideá...

Van esély rá, hogy az orchideám virágozni fog a 24 fokos fürdőszobában?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy virág nélküli cambria orchideát, és úgy tudom, ezek télen hoznak virágot, szóval gondolom mostanság kellene. Viszont nem tudok sajnos neki elég hideget csinálni, pici a lakás. Nem baj, hogy a szükségesnél ennyivel melegebb van neki?

2016. nov. 23. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Esély van, de bizonytalan. Nekem is van egy-két orchideám, de erősen tartás-függő a virágzásuk, időnként meg nem is értem, miért virágzik vagy nem virágzik valamelyik. Cambria típusúm éveken át rendszeresen hozott virágot ősszel, aztán most pár éve abbahagyta. Szinte hasonló történt a papucsorchideámmal is, végre idén nyár végén megjelent egy bimbós szár, aztán leszáradt. Van egy Cattleyám, amelyik most már másodszorra csinálja, hogy bimbót hoz, de a virág nem bújik ki a borító fellevelek alól. Viszont a Cymbidium, az működik. Ősszel bejönnek a kertből a délre néző ablakközbe (ahol néha egészen hűvös van) és már kettőnél is megjelentek a bimbók, holott igazi hideg nem is érte őket.
2016. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszi. Esetleg a tápoldatozás segítene szerinted?
2016. nov. 23. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Tápanyaghiányos növény nem virágzik, de a tápoldat még nem biztosíték a virágzásra. Ehhez minden körülménynek klappolni kell, nem elég a megfelelő hőmérséklet, ha túl sötét a fürdőszoba, vagy ha agyonöntözöd, agyontápozod.
2016. nov. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Hát remélem lesz belőle valami, még sosem volt orchideám korábban.
2016. nov. 25. 18:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd az idő meghozza a választ, próba nélkül nem lehet tudni.
2016. nov. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Marci71 ***** válasza:
Fürdőszobában nem valószínű hogy virágot hoz, a hőmérsékletnél fontosabb a fény. Ne feledkezz meg róla az élőhelyükön télen-nyáron 12 óra megvilágítás van. Télen nálunk többnyire közvetlen az ablakban is kevés a fény, főleg ha nem délre néz az ablak.
2016. dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából úgy olvastam, hogy a cambriának kevesebb fény kell, mint a többi orchideatípusnak, nem? Meg hogy ha fényhiányt érez a növény, akkor besötétednek a levelei. De az enyémnek nagyon világosak a levelei. Vagy az nem jelent semmit?

Igazából a fürdőszobánk déli fekvésű, van rajta egy kisebb ablak, remélem annyi elég lesz neki...

2016. dec. 22. 12:09
 8/8 Marci71 ***** válasza:
Igazából nincs olyan orchidea , hogy cambria:) Ez csak kereskedelmi elnevezése az oncidium rokonságon belüli hibrideknek. Teljesen különböző igényeik lehetnek, de bármennyire kevés is a fényigénye télen akkor is célszerű ablakpárkányra rakni, mivel nagyon kevés a fény és rövid a megvilágítási idő. Egyébként nem is mondanám hogy kevesebba fényigényük mint a phalaenopsisoknak. pedig azokat is célszerű ilyenkor pluszban speciális növénymegvilágító lámpával megvilágítani. Én pl. speciális fénycsövet használok.
2016. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!