Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek van esely, hogy...

Szerintetek van esely, hogy ez a bokor (buxus) helyre jön még?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi lett vele. Biztos nem szaradt ki, mivel rendszeresen locsoltam, ugy hogy nem tudom mi lett vele? Szerintetek varjak mrg egy kicsit, hatha helyre jon, vagy nyugodtan kidobhatom?
2016. szept. 2. 15:13
 1/8 A kérdező kommentje:
2016. szept. 2. 15:13
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laksz, de Dunaújváros környezetében szinte az összes buxus úgy néz ki, mintha kiszáradt volna.

Nekem az 1 éves, meg a hatalmas, több, mint 15 éves is így néz ki és a falunkban több helyen is láttam.

Remélem, tavaszra helyrejönnek. Ősszel megmetszem a kicsiket, hátha segít.

2016. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Külömben elfelejtettem említeni, hogy nemreg at lett ultetve. Viszont a tobbinek semmi baja, lehet bogy ennek az egynek veletlen megsertettem a gyökeret, vagy fogalmam sincs! Szerintem tavaszik varok vele, hatha akkor egy kicsit helyre jön! :)
2016. szept. 2. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Megették a selyem lepkék.Hatalmas pusztitás végeztek .

Vagy 3 nemzedéke van,permetezni kellett volna .

2016. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Permetezni és levágni az összes fertőzött részt.
2016. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a hernyók miatt van.

Látszik hogy épek a levelei. (nem rágottak)

Ez az átültetés miatt száradt ki.

Mindenki tudja, hogy 30 fokban nem a legjobb átültetni a növényeket.

Valamint, ha nem lehet hidegebb időre rakni az átültetést, akkor hajtásait is rendesen meg kellett volna kurtítani.

2016. szept. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pj... válasza:

semmi nyoma puszpángmolynak...aki azt mondja, hogy ezt a buxust megették az még sosem látott ilyet.

ez a buxus kérlek megsérült mikor átültetted, és sanszos, hogy ültetés után beöntözted ahogy kell, így fertőzés lehet vagy maga a sérülés. ne permetezd...ha van valahol hajtás még, ami nem így néz ki, akkor vágd vissza teljesen, ha nincs, távolítsd el a kertedből mielőbb, mert így csak egy ocsmány góc

2016. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
egyetertek azzal, hogy ezt nem ette meg semmi, ugyan is nekem az egesz sövényt megragtak, es pont azert ultettem at parat. szoval ez valami mas! :)
2016. szept. 4. 16:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!