Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet nagy diszsom...

Hogy lehet nagy diszsom bokrot átültetni? Van egy oriás diszsom bokrom. Szeretném más helyre átültetni.

Figyelt kérdés

A pár év alatt tul gyorsan oriássá nött a diszsom bokrom a kertben. Minden más virágot teljesen elnyom.

Tanácstalan vagyok hogy mit csináljak.Máshol lenne nagyobb hely neki de vajon tul éli e ha átültetem.



#diszsom-bokor
2016. jún. 28. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Most semmiképp. Szerintem várj vele őszig, vágd vissza, és jó nagy földlabdával ültesd át.
2016. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első tökéletes választ adott, most ne. Ősszel!
2016. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mármint, lombhullás után.

De márciusig bármikor alkalmas, amikor nincs fagy.

És azt is jól írta, hogy nagyon erősen vissza kell metszeni az ágakat, mert a gyökereket is feltehetőleg 95 %-ban levágod majd.

2016. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy értettem én is, hogy lombhullás után, nem vegetációs időszakban.Én egyébként jobb szeretem ezeket kora tavasszal intézni. Lassabban indul be, mert nem gyökeresedik már ősztől, de sok mindenem kifagyott már amit ősszel ültettem, minden óvintézkedés ellenére is. Pár éve azért még voltak kemény telek, sose lehet előre tudni.
2016. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Elvileg már eddig is elfért még akkor hagyom tavaszig.A lényeg az lenne hogy tulélje az átültetést.Sajnálnám ha tönkre menne.Köszönöm a segitséget a jo tanácsokat.
2016. júl. 11. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!