Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tölgyfát milyen nagyságig...

Tölgyfát milyen nagyságig lehet átültetni, hogy befoganjon?

Figyelt kérdés

Egy kertben kinőtt egy tölgyfa talán 4 éves lehet kb 180 cm magas, elég vékony, pár ággal, idén kezd el sűrűsödni az ága ahogy látom.

A tulajdonos el akarja távolítani (kivágni).

Érdemes megpróbálkozni az átültetéssel? Van rá esély, hogy befoganjon (ősszre tervezném mindenképp)csak addig még ugye nőni fog.

Ha már halálra van ítélve gondoltam adok neki egy új esélyt. Milyen módon hajtsam végre, hogy a legtöbb esélyt megkapja?



2016. ápr. 24. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó szélesen ásd körül az apró hajszálgyökerek miatt, tehát legyen minél nagyobb a földlabdája. Áss gödröt, iszapold és trágyázd be, majd ültesd bele a fát és karózd ki 3 oldalról.
2016. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Hogy teljes épségben át tudj ültetni egy ekkora fát (amekkora jövőre lesz), ahhoz legalább 2 kg földdel kell kiásni. Vagyis, csak géppel lehet mozgatni.

Ha kézileg akarod megoldani, úgy is próbáld minél nagyobb gyökérrel kiásni, aztán tavasszal erősen metszd vissza, a törzs felett ne sok rügy maradjon. Ha elég jó lesz a gyökere, akkor úgyis hajtani fog erősen.

2016. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem merném bántani, csak ha egyébként nem kár érte (nekem mondjuk minden tölgyért nagy kár), mert a tölgyek nekem még kis, néhány leveles korukban sem sikerültek. Most hal ki a negyedik, hiába vettem ki földdel és az összes hajszálgyökérrel - pár nap vagy hét után mind kezdett odalenni.
2016. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Lemaradt két nulla, 200 kg-ot akartam írni. :)

2016. ápr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!