Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elképzelhető, hogy a rigók...

Elképzelhető, hogy a rigók segítettek be a szőlőszüretbe (kb. a szőlő egyötöde erejéig)?

Figyelt kérdés
A korábbi években nem tapasztaltam ilyet (otello, izabella) - akkor most miért?
2016. okt. 21. 18:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
az nem 34 m, hanem 3-4 m
2016. okt. 22. 20:01
 12/22 anonim ***** válasza:

Ha kivágtad, akkor ezek a 3-4 m magas szőlők az amerikai alanyszőlők (erre oltják a nemes szőlővesszőket a filoxéra vész óta (1880-as évek). Csemegének kissé vastag a bogyók héja, de az izük jó. Viszont bort tilos ebből készíteni (ez az úgynevezett bolondító noha bor).

Nem kár érte, ha leették a madarak, egészségükre.

2016. okt. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ilyen bonyolult, a rendes szőlőtőkék gyökerei maradtak helyenként, és szabadon futkároztak (volt 4-5 olyan év, hogy nem is voltam itt - csak havota egyszer kijöttem, akkor is "fontosabb" dolgom volt, minthogy a szőlővel foglalkozzak.
2016. okt. 23. 16:23
 14/22 A kérdező kommentje:
Van olyan is, amire Te gondolsz, sok apró szőlőszem van a fürtön, és egy kicsit korábban beérik. (arra mondta valaki, hogy valami amerikai szőlő.
2016. okt. 23. 16:24
 15/22 anonim ***** válasza:

# 12

Némileg kevered a szezont a fazonnal.

Egy dolog az alanyszőlő, amire oltani szoktak, meg egy másik dolog, hogy létezik sokféle direkttermő fajta, amiket a filoxéravész után terjesztettek el, mivel a gyökerén nem él meg a filoxéra.

Ezek egy része az amerikai fajtakörbe tartozik, más részük viszont interspecifikus, azaz az amerikai és európai szőlők hibridje.


Noha bornak az egyik ilyen direkttermőnek, a Noah (magyarul Noé) fajtának a borát hívják. (A Noah neve mindenfelé "magyarítva" lett, helyenként Noha, máshol Nova néven ismerik.)

Hivatalosan semelyik direkttermőből nem szabad bort készíteni, bár nem mindegyik borának magas annyira a metilalkoholtartalma. Némelyiké alacsonyabb, mint a minőségi vörösboroké.

2016. okt. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Az enyém kékszőlő (otello meg izabella)
2016. okt. 23. 18:55
 17/22 anonim ***** válasza:

Azok amerikaiak.

[link]

2016. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszi - most már ezt is tudom....
2016. okt. 23. 23:45
 19/22 anonim ***** válasza:
Ha az orvos vörösbort ajánlott, a valódira gondolt, mint pl. az Egri Bikavér. Nem az Othellora.
2016. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
A szőlőm előző gazdája azt mondta, hogy az ő életét ez a bor mentette meg (igaz, nem emlékszem, mi volt a baja - meg, hát tévedhetett is az öreg - de napi 1-2 pohár inkább használ, mint árt - még ebből is - szerintem). Ja, és házat vettem tőle telekkel (amin a szőlő csak mellékesen volt - és azután mondta a fentieket, miután már megvettem a házat-telket).
2016. okt. 24. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!