Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elképzelhető, hogy a rigók...

Elképzelhető, hogy a rigók segítettek be a szőlőszüretbe (kb. a szőlő egyötöde erejéig)?

Figyelt kérdés
A korábbi években nem tapasztaltam ilyet (otello, izabella) - akkor most miért?
2016. okt. 21. 18:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Inkább a seregély.
2016. okt. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Seregély csapatok az utolsó szemig le tudják szüretelni, az biztos.
2016. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Egy ismerőstől hallottam a rigót. Főleg azt nem értem, hogy az idén miért ették le egy jelentős részét, ha az elmúlt 10 évben (azóta az enyém) nem tettek ilyet?
2016. okt. 21. 21:46
 4/22 anonim ***** válasza:
Lehet seregéj volt csak nem vetted észre. A rigó sokat meg eszik de azért nem az ötödét
2016. okt. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi szőlőről van szó. Ha csak mondjuk 10 tőke, azt elég szépen le tudják szüretelni. Nálam is a rigók jártak rá.
2016. okt. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Inkább úgy tudom mondani, hogy lett volna kb. 100 liter borom, így viszont lesz csak 70 - 80. A hiányzó szőlőszemekből arányítom. (Nekem sok szőlőm fákra van felfutkározva, és nagyon szépen terem rajtuk).A darazsak is tettek kárt - de nem ott, ahol a madarak, hanem onnan kb. 50 méterre.
2016. okt. 22. 09:15
 7/22 anonim ***** válasza:
Ha bekötöd a szőlőfürtöket, nem tudják leenni.
2016. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hogy érted a "bekötést"?
2016. okt. 22. 15:18
 9/22 anonim ***** válasza:
Konkrétumot nem tudok írni, Bocsi, de gyerekkori emlékeim alapján, nagyapáméknál valami háló felével voltak letakarva a szőlőtőkék, mikor már kezdett érni. Mondjuk ott sorokban voltak, arra tisztán emlékszem.
2016. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszi - nálam is vannak sorszőlők, abban csak a darazsak tettek (kisebb mértékű) kárt. Viszont hátul, ahol sok szőlőtőke volt, amikor 12 éve megvettem ezt a helyet (házzal) - kivágtam a szőlőt, mert nem értettem hozzá, és a hely is kellett inkább. Viszont a földben maradt benn sok gyökér, ami az évek során felfutkározott a mindenféle fákra, amik vannak, (én meg hagytam) - és nagyon szépen és bőven terem 34 m magasan is. Na, az idén nem kellett létrára állnom, mert főleg a magasabban levő fürtöket (kompletten) leszemezgették az utóbbi 2-3 hétben. Azért, maradt rajta főleg az alacsonyabb helyeken - de, amikor fenn elfogyott, jöttek lefelé dézsmálni (a valamik - seregély, v. rigó)
2016. okt. 22. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!