Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rézgáliccal megszórhatom a...

Rézgáliccal megszórhatom a szőlő tövét, nem lesz tőle baja?

Figyelt kérdés
Van egy csomag régi,még a Szovjetunióból származó rézgálicom.Tudom,hogy rá kéne permetezni a levelére,mivel gombaölő.De let olyan régi,hogy már nem hat.Így meg az eső még bemoshatja a talajba,a gyökereihez.
2016. aug. 19. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:

1. A rézgálic nem romlik meg, akármilyen régi is, ugyanúgy hat.


2. A tövére szórni értelmetlen dolog.

2016. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A gálicot a levélre szoktuk szórni,nem pedig a földre.Kontakt szer,tehát a növény nem szívja fel.Peronoszpóra ellen használjuk.Mésszel kell keverni,mert savas kémhatású.Keress rá a bordói lére,megtalálod a helyes keverési arányt.De már az idén ne permetezzél vele,nem tudom a élelmezési várakozási idejét.
2016. aug. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírtakon kívül:

a réz mérgezi a talajban élő mikroorganizmusokat, nehézfémként viselkedik, felgyülemlik, és ha nagyon sok van belőle a földben, akkor problémákat okozhat, kinyírja a talajéletet. A földbe szórva ennek komoly a valószínűsége.

2016. aug. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
pedig olvastam egy cikket,miszerint a réz (alátét,szegecs,csavar)a földbe ásva gombaölőként működik....
2016. aug. 19. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 kérdező kommentje, ezért felesleges réztárgyakat elásni. A fémréz és a rázgálic (rézszulfát) kémiailag és biológiai hatását tekintve is ég és föld. Az elásott réztárgy lassan valóban patinásodik a nedves földben és mindenféle oldhatatlan és oldható rézvegyület keletkezik, de rendkívül lassan, ezért lehet sokszáz éves ép rézpénzt találni a földben.
2016. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!