Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a teendom a furt kuttal?

Mi a teendom a furt kuttal?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen kutam:

[link]

Nemsokara beallnak a fagyok, le tudna nekem valaki irni mit kell tennem, hogy ne fagyjon be a viz a kutba?


2016. okt. 10. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Kihúzod a dugattyút, letakarod pl. egy zsákkal meg egy kis lombbal, avarral.
2016. okt. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ,milyen a lábszelep. A miénk még régi,golyós,azt is ki kellene szedni golyókiszedővel.
2016. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, le kell engedni a vizet, golyókiszedővel. Vagy ha sikerül, elég valami egyenes csővel vagy rúddal félrepiszkálni a golyót, hogy lefolyjon mellette a víz, aztán a tetejére húzni valamit, hogy ne essen bele eső, hó. (Én egy elvágott palackot szoktam ráhúzni, és átlyukasztva egy dróttal rögzíteni a húzókarhoz, hogy ne vigye el a szél.) Ha vissza van téve a golyó, akkor nem kell tavasszal a fejedet törni, hogy hova a búbánatba raktad...

Ha van szivattyúnak való csonk, akkor abból ugyanígy le kell engedni a vizet.

2016. okt. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Golyokiszedom az sajnos nincsen, de ezek szerint a golyot felrepiszkalva a viz lefolyik.

2016. okt. 12. 07:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Golyókiszedőt "nem nagy cikk" csinálni. Tudni kellene,milyen átmérőjű a golyó,és egy annál 1~2 mm-rel kisebb belső átmérőjű műanyag csövet kell keresni,pl. én vill.szer. boltban vettem egy szálat.

A cső végét hosszában 4~5 cm-re bevágod + alakban,és rátekersz egy befőttes gumit.

Letolod,és néhány kísérlet után ügyesen rá lehet tolni,pattintani a golyóra,az beleszorul,és óvatosan fel/kiemehető vele.

Nekem üvegből van,-a gumi,vagy műanyag könnyű,és könnyen letapad,a vas megrozsdásodik.

2016. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igy mar nem is olyan bonyolult :)

Koszi!

2016. okt. 12. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Csapágyboltban vettem 22-es rozsdamentes golyót. Nem olcsó ugyan, de nem rozsdásodik, nem törik el, szóval tovább tart, mint a gazdája.
2016. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!