Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kúttal kapcsolatban mit...

Fúrt kúttal kapcsolatban mit kell tudnom?

Figyelt kérdés
Víz bevizsgálása,kútdíj,vagy csatornadíj?Ráköthetek-e a ház vízhálózatára (bojler stb.)Most fúrják.

2012. ápr. 11. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is: fúrás után egy idő múlva kiderül hogy van-e homokos hordaléka,és mennyire vasas.A homokot egy szűrő beiktatásával megtudod oldani,de a vasat nem.Ha nagyon vasas, a mosógépre ne kösd rá mert megfogja a fehér ruhákat.

Nálam homok nincs,vas meg nagyon minimális.A ház egyik részére van rákötve,ahol a mosógép a fürdő meg a wc van.A konyhai rész, az utcai vízhálózatra van kötve,így minimális csatorna és szennyvizet fizetek.Egy csappal van szétválasztva a két vízhálózat.

80L-es hidrofoltartállyal van megoldva, és egy 800w-os szivattyúval a vízellátás amelyet a pincémben helyeztem el.A kút a háztól 10méterre van,oda csak egy aknát tettem amelybe nyáron egy szivattyút szoktam behelyezni öntözés céljából.A kút 75méteres.


A vizet 10000ftkörül bevizsgálják.Ha baktérium van bent,akkor 3liter hipót beleöntesz egy napig pihenteted. majd jól kiszivatod és baktérium mentes lesz.

Bejelententést én nem tettem sehova és nem is fogok.


Sok sikert és szerencsét.

2012. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!