Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BCG oltással kapcsolatban mit...

BCG oltással kapcsolatban mit kell tudnom?

Figyelt kérdés

Milyen tünetek lehetnek a beadást követően?

Mire kell oda figyelnem?


2011. aug. 13. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
BCG? Azt születés után adják a kórházban a babáknak. Vagy nem erre gondolsz?
2011. aug. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia.En ugy tudom ennel az oltasnal nincs semmifele tunet.

Amire figyelj az az oltas helye.Ne dorzsold neki(furdetesnel) ha lehet akkor a furdeto se erje,ha mar ugy nez ki mint egy pattanas(bocsi jobbhoz nem tudom hasonlitani mert olyan kis feher trutyi gyulik ossze a bor alatt)veletlenul se nyomd ki akar akarattal akar veletlenul.Majd kifakad az egyebkent elhalt borsejt.

Remelem segitettem.

2011. aug. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, szülés utána adták be neki.

07.15-én született és 17-én kapta meg.


Azért kérdezem, mert a miénk piros színű és nem látok benne semmi fehéret, ami esetleg kifakadhatna.

Nem tudtam, hogy nem érheti fürdető krém, mert a kórházban mikor kérdeztem, hogy mire kell figyelni, azt mondták, hogy semmire.

Ezek szerint azért lehet piros, mert érintkezett vele?

Nem eget verő piros, csak halványan.

2011. aug. 13. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Mellékhatásként az oltást követőhetekben, hónapokban nyirokcsomó duzzanat lehet. Ez nagyon-nagyon ritka. A húgomnak, illetve a két gyerekemnek is ilyen mellékhatás volt. Valószínű, hogy hajlamosak vagyunk rá. A nagyobbik gyerekünknél a hónaljában lett csomó, a kisebbiknek pedig a kulcscsontjánál. Először kis csomók jelent meg, aztán nőttek, végül begennyesedtek. A nagyobbiknál kis metszést ejtettek, kifolyt a genny, a kisebbiknél magától kifakadt. Olvass utána, nagyon ritka.

Szilvi

2011. aug. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A BCG oltásnak az a lényege egyébként, hogy 6 hónapos korig legalább egy alkalommal be kell, hogy gyulladjon, és ki kell fakadnia - tényleg olyan lesz, mint egy nagy pattanás. Ha ez nem történik meg, akkor 6 hónapos korban újra kell oltani a babát. (kisfiamnak 4 hónapos koráig 4x fakadt ki)
2011. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ugyanúgy érintkezett a bőre ott is a fürdetőkrémes vízzel, mint bárhol máshol. Szóval biztosan nem attól piros ott a bőr, hogy a víz vagy a fürdető hozzáért.
2011. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nálunk is sokáig csúnya volt, bár azért annyira mégsem, mint itt már olvastam, hogy óriási nagy és kemény dudor is tud lenni. A kisfiamnak 2-szer gyűlt meg. Kb. féléves korára gyógyult be neki. Víz érheti, de ne ázztasd benne, nekem a védőnő ezt tanácsolta. Én a krémet egyébként a vízben feloldottam, nem a kisfiamra kentem. Egyébként semmi extra nincs vele. Na majd a 2. hós oltás, nálunk belázasodott, alig tudtuk a kúpot beadni neki.
2011. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így az utolsó válaszoló által jutott eszembe, hogy mi sem kentük be a bőrét a fürdető krémmel. Párom mindig vett egy kicsit a tenyerébe, és apránként a vízbe "simogatta" a krémet a tenyeréből, így oldotta fel. Azzal a vízzel mosdattuk a gyerkőcöt.
2011. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk semmi gond nem volt vele, piros volt a válla jó ideig, lassan lett a közepe fehér, de jó ideig észre sem vettük, nem volt olyan látványos. Aztán kifakadt magától, ruci ujja volt gennyes. De nekünk pl. azt mondta a védőnő, hogy nem szabad kinyomni, de szét lehet húzni a közepét, ha nagyon nem jön ki magától, de erre nálunk nem volt szükség.

De pl. szüleim mesélték, hogy az enyém nagyon hevesen reagált, nekem nagyon begyulladt többször is és nem fakadt ki magától, máig is jó nagy helye maradt.

Figyelj rá, és úgyis mentek oltásokra, mérésre doktornőhöz, védőnőhöz, megnézik és ők tudják pontosan hogyan kell kinéznie. :)

2011. aug. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!