Kezdőoldal » Otthon » Kert » HA nincs ház a telken, akkor...

Bucibabuci kérdése:

HA nincs ház a telken, akkor udvarunk sem lehet?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál lakunk, a telkünk üres, nem tudtunk még nekikezdeni az építkezésnek, meggyfa van benne. Körbe szerettem vola keríttetni, de anyósék férjemet lebeszélték róla (ők vették a telket), meggyfát sem vághatjuk ki.

Én szerettem volna veteményezni, díszfát stb ültetni, nagyjából megvan, hol lesz a ház, így majd az építkezést nem zavarná, ha pl hátrébb fűzfát ültetnénk, mire odaköltözünk nagy legyen :).

Anyósoméknál be van fűvel vetve az egész udvar, még egy fa sincs, gyerekek napernyő alatt játszanak, de semmit nem engednek változtatni, majd a mi udvarunkat úgy csináljuk, ahoy akarjuk, ez a válasz.

100m re van a telek, körbekerítenénk, néhány fa (vagy a meglévő meggyfa) és a gyerekek már tudnának is árnyékban játszni.

Szerintetek?


2010. ápr. 12. 15:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
én is azért halogatom a házépítést, mert inkább vennék egyet egy kicsit messzebb,csak akkor nem lenne aki minden nap jön babázni:(, ugyanis anyum is ebben az utcában lakik:)
2010. ápr. 14. 21:09
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezek szerint veled is hasonló a helyzet, mint a férjeddel. Úgy gondoltam az eddig leírtak alapján, hogy felnőtt emberek vagytok, de ha így mindenben a mamákra számíttok, ez így elég cikis. Általában azért lép házasságba két ember, hogy önálló családként működjön tovább. Jó és kellemes ha a szülők néha-néha besegítenek, de ne legyen ez napitéma és kizárólag az ő segítségükre építeni az életeteket.

Ha pedig ezt így elképzelni sem tudjátok, akkor talán valóban nagy szerencse, hogy az anyós igyekszik vezetni az életeteket meg a háztartást, hogy el ne kallódjatok.

2010. ápr. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Azért mert anyukám elviszi a gyerekeket 1-1 órára, mert szeret velük lenni, nem azt jelenti hogy rá támaszkodom, neki ez kikapcsolódás, hogy mondjam neki hogy pl csak hétvégén vihet őket?

Nem én tukmálom rá a gyerekeket!

Amúgy ő nem szól bele semmibe, ha kész a ház, vagy ha veszünk, akkor ő bebútorozza, de nem azért, mert anyuci választ mindent, anyósoméknál is van külön szob- konyha-fürdő, ő vette meg a bútort, mert szerinte a lány szüleinek kell, de én választottam.

2010. ápr. 15. 10:57
 14/14 A kérdező kommentje:

ja és anyósom nem vezeti a háztartást, ahogy írtam külön bejárattal! lakunk ott, külön konyhán, nem várom hogy ő mikor főz ki, amúgy nem vagyok vele haragban, képzeljétek még mosni sem engedem(régi mosógépe van) mindig mondom neki hogy hozza be , ne dolgozzon feleslegesen.

Jó viszonyban vagyunk, csak ne szólna bele mindenbe, meghallgatom én is mit mondd, de ha nem tetszik, nem úgy csinálom. Nem "seggel forgolódunk" egymás mellett

2010. ápr. 15. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!