Kezdőoldal » Otthon » Kert » HA nincs ház a telken, akkor...

Bucibabuci kérdése:

HA nincs ház a telken, akkor udvarunk sem lehet?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál lakunk, a telkünk üres, nem tudtunk még nekikezdeni az építkezésnek, meggyfa van benne. Körbe szerettem vola keríttetni, de anyósék férjemet lebeszélték róla (ők vették a telket), meggyfát sem vághatjuk ki.

Én szerettem volna veteményezni, díszfát stb ültetni, nagyjából megvan, hol lesz a ház, így majd az építkezést nem zavarná, ha pl hátrébb fűzfát ültetnénk, mire odaköltözünk nagy legyen :).

Anyósoméknál be van fűvel vetve az egész udvar, még egy fa sincs, gyerekek napernyő alatt játszanak, de semmit nem engednek változtatni, majd a mi udvarunkat úgy csináljuk, ahoy akarjuk, ez a válasz.

100m re van a telek, körbekerítenénk, néhány fa (vagy a meglévő meggyfa) és a gyerekek már tudnának is árnyékban játszni.

Szerintetek?


2010. ápr. 12. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha a telek, ahová épitkezni akartok a tietek, akkor keritsétek be - ehhez a szomszédnak (mégha az az anyós is) nincs köze - söt az egyik oldalt a keritést neki kellene megcsinálnia). Kertet meg nyugodtan csinálhatsz (mármint a SAJÁT telkeden), ha az épitkezésnél valami útban van, akkor majd módositjátok az elrendezést.

Viszont ha az anyós ennyire szeret beleszólni az életetekbe, akkor jól gondold meg, hogy célszerü-e közvetlenül mellettük épitkezni - vagy legalább is döntsétek el, hogy miként lesz az elkülönülés megoldva, ha készen vagytok mindennel.

2010. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

En egyetertek veled. Miert zavarna oket ha korbekeritenetek es beultetitek gyumolcsfakkal, viragokkal? Mi is ezt tettuk, csak nekunk mar nagyjabol kesz a haz, vagyis az also szint, egy het mulva koltozunk.

Az elejen nalunk is ugy volt, hogy semmi nem volt meg a telken de mar fakat es viragokat ultetett a ferjem, es kutyusunk is van ketto.

2010. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem a szomszédban van a telek, kb 100 mre a másik oldalon, de mivel tőlük kaptuk, a magukénak érzik, mindenbe beleszólnak. pl tavaly 25000 volt a meggyfa permetezése, és 30000 ftot kaptunk. szerintük megérte dolgozni vele, és persze a munkát, benzint, 2 nap ellátás azt nem kell számolni.

a férjemet kellene meggyőzni, hogy álljon a sarkára, de még nem sikerült meggyőzni, nagyon befolyásolják a szülei

2010. ápr. 12. 21:30
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem (csak) a telekkel van a legnagyobb gond!
2010. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
kifejtenéd bővebben?
2010. ápr. 13. 10:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem arra goldolt, hogy ha az anyósék ennyire belefolynak az éleletekbe, a férjed nem meri öket leállitani, akkor erösen meggondolandó, hogy belekezdjetek-e épitkezésbe (amihez gomdolom, kölcsönt kell felvenni), mert ilyen körülmények között pár év alatt annyira megromlik a kapcsolatotok a pároddal, hogy válás lesz a vége, és mindeketten ráfizettek, szó szerint is, meg képletesen is.
2010. ápr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

az igaz, hogy bólogat, úgy lesz ahogy én mondom, míg anyósommal nem beszél.

abban reménykedek, ha egyszer építkezünk, és kész lesz, nem lesz annyi beleszólás.

amúgy a házterv készítést is abbahagytuk, anyósnak nem tetszett. lerajzolta neki milyen a szimpatikus, nem fogjátok "elhinni" : a lányáék házát rajzolta le, hogy az tökéletes.

Úgyhogy abbamaradt, azt montuk neki, majd építkezés előtt megtervezzük, ebben már férjem is egyetértett, hogy anyukát ki kell hagyni a tervezésből:)

hátha észhez tér a férjecském, megemberesedik végre.

2010. ápr. 13. 15:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Kerítsétek körbe és csináljátok meg a kertet!Mondjátok meg az anyósnak, hogy így gondoltátok és hogy ugye szerinte is milyen jó, hogy a gyerekek már játszhatnak majd ott. Ne hagyjátok magatokat lebeszélni, ha ti így szeretnétek.
2010. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"amúgy a házterv készítést is abbahagytuk, anyósnak nem tetszett" - az anyós építészmérnök vagy látványtervkészítő? Az anyóssal fogsz benne lakni, vagy a saját családoddal? Mindenesetre én ezek után kerülném a telket. Az elhangzottakból következtetve vidéken/falun van ez a telek. 5 faluval arréb is lehet telket venni s házat építeni rajta és ami a lényeg: az anyós 5 faluval arrébb lesz és nem csak 100méterre.

Vagy a férjednek kell sarkára állni és "meghúzni a határt" a mamája és a ti családotok között. Ez utóbbi nem nagyon valószínű, mert amíg él a mama a fiacskája térdenállva hallgatja. Minek nősül az ilyen. Inkább maradjon vénlegényként a mama szoknyája mellett. Ezek a feleségben is majd a mamát keresik. Ha akármilyen jól sikerül is a kaja, a férjed majd megmondja, hogy a mama édesebbre csinálta. Persze annyira nem tanult önállóságot hogy saját maga nem képes egy rántottát elkészíteni, mert mindig ott volt a mama, s ez az ő dolga volt.

Hát ezért írtam hogy: "Szerintem itt nem (csak) a telekkel van a legnagyobb gond!".

2010. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ok
2010. ápr. 14. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!