Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért száradnak ki a sárgabara...

Miért száradnak ki a sárgabarackjaim?

Figyelt kérdés
Gondolnak egyet és három négy hét alatt kiszáradnak. Egyébként se nagyon teremnek mindegy milyen fajta. Már a 4 negyediket vágtam ki pár év alatt.
2016. jún. 7. 20:40
 1/9 hell-ikon ***** válasza:
Gutaütés. Több tényezős betegség és nem ismerjük ténylegesen a kiváltó okot. Googleben keress rá és a te körülményeid ismeretében vond le a megfelelő következtetéseket.
2016. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínű tűzelhalás lehet.
2016. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy gutaütés de mitől? Mikor mindent elkövetek velúk.
2016. jún. 8. 03:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent ez a minden?

Ősszel rezes lemosás, rendszeres permetezés mindenféle betegségek ellen, nyáron öntözés, rendes metszés, szükség esetén gyümölcsritkítás, stb?

Védekezni igazából csak a fa jó kondíciójának megtartásával lehet kissé, de teljesen biztosra menni nem lehet.

A gutaütött fák nem ilyenkor betegszenek meg, amikor látod a jeleket. Valószínűleg pár téllel korábban hatoltak be a kórokozók (baktériumok) a fa törzsébe, ezek gombákkal együttműködve elkezdtek az adott részen terjeszkedni, és amikor az elhalás körbeér az adott ponton az ágon (törzsön), a felette lévő rész napok alatt leszárad.

2016. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, írod, hogy egyébként se nagyon teremnek, minden fajta így tesz.

Létezik ugyan pár nem önporzós fajta, de ha nálad mindegyik keveset terem, akkor szinte biztos, hogy elsunnyogod a virágzáskori permetezéseket a virágmonília ellen.

2016. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem sunnyogom el. Rendszersen permetezek. Minden más gyümölcsöm van.
2016. jún. 10. 05:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát virágzásban 2-3 alkalommal lenyomod őket gombaölővel, lehetőleg felszívódóval?


Régen nálunk sem volt soha sárgabarack, aztán elkezdtem permetezni őket.

2016. jún. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen lenyomom ahogy kell. Plusz Atonik.
2016. jún. 10. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, akkor más ötletem nincs, miért nem teremnek. Ebben az évben meg főleg.

Idén nálam annyi kis barack volt, amennyi még tán soha. A természetes gyümölcsritkuláskor vödörszámra hullottak le, de még így is le kellene hajigálni legalább a felét vagy kétharmadát, mert nem fognak tudni megnőni.

2016. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!