Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért száradnak a csavartpálmá...

Miért száradnak a csavartpálmám (Pandanus) levelei?

Figyelt kérdés

Kicsi korátol nevelem, kb 3 éves ,azt megszoktam hogy néha az also levelek elszáradnak de most össze vissza vagy 6 levél kezdett száradni.

Átültetve át van, az nem lehet baja.

huzatba nem volt.

Leveleit nem szoktam vizzel fujni, tudom hogy irják, de 3 évig el volt nélküle,szoval lehet ezt is kizárnám. Hacsak nem lett válogatós:D



#levél #csavartpálma #pandanus
2015. márc. 6. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem is volt hatalmas nagy .Már kinőtte az otthoni helyet,levelei már baleset veszélyesek voltak . Szerencsém volt ,mert elvittem a munkahelyemre,1 nagy kazánházba .

Mivel a törzse már nem tartotta volna meg magát egyenesen,igy ki volt kötve .A napi fél vödör vizét mindig megkapta,mondanám vízben állt .Itt is volt huzat,de nem reagált rá .Alsó része rengeteg hajtást hozott.Ezeket is eltávolitottam,igaz mindig volt gazdája

.Az alsó levelei itt is leszáradtak .

2015. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez oké csak nekem most nem az alsok száradnak hanem az is meg középen is egy egy, szoval ugy gondolom nem normális modon:(
2015. márc. 6. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Mostanában történt az átültetés?

Tápoldatot mikor kapott?

2015. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

az átültetés még január vége felé mert azt hittem azért sárgul mert kilog a gyökere igy kicsit korán lett. utána ugy néztem h nem is lett ujabb száradás, de 3 hét elteltével uj szárado levelek lettek.

tápot? azt hiszem kb 2 hete

2015. márc. 9. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Túltápozás nem lehetséges, egész biztos, hogy jól adagolod?
2015. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

semmi sem biztos de ugyanugy adagolom ahogy évek ota és még egyik növényem se sinylette meg, ez a példány sem:)

hát akkor nem tudok mást mint várni... tápot biztos ami tuti most akkor nem kap.

2015. márc. 10. 06:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!