Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertitavunk vize zold. Mit...

A kertitavunk vize zold. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Probalkoztunk mar ilyen lottyel, uv-s viztisztititav, de mindhiaba.

2016. máj. 20. 18:30
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Egyebkent nem teljesen ertem hogyan szur a noveny vizet, mikor csak szervetlen anyagokat vesznek fel.

Kerem kuld egy webaruhaz linket, illetve ha nincs feltuntetve benne hogy melyek jo szuronovenyek, akkor szivesen vennem ha irna egyet-kettot :)

En a fekete-koi aruhazat neztem, de a honlapjukon semmit nem irnak az allatokrol es novenyekrol, ezt elegge hianyolom. Ja es meg akkor azt megkerdezhetem, hatha valaki tudja itt, hogy melyik halfaj felelos azert, hogy a tavirozsak szara folyamatosan elvan ragva? Van a tavunkban koi, amur, aranyhalak, meg sajnos tobb halat kaptunk amikrol fogalmam sincs mik...

2016. máj. 22. 19:17
 12/29 gomzoli ***** válasza:

Az amúr vegetáriánus, megeszi a vízinövényeket, ugyanakkor az emésztése -mint minden növényevő állaté- elég alacsony hatásfokú, ahhoz, hogy testsúlyát 1 kilóval gyarapítsa, 60-80 kg növényi táplálékot kell megennie. Ez az arány a ragadozóknál 1:18, 1:20 míg a mindenevőknél (pl. pontyfélék és az ezüstkárász- ami szintén pontyféle- nemesített változatai- alias aranyhal)- 1:25 1:30, táplálék összetétel függvényében.

Tehát az amúr nemcsak hogy megeszi a növényeket, de félig emésztetlenül ki is üríti, ezáltal jelentősen gyarapítja a többi halhoz képest a víz szervesanyag tartalmát. Ezekből mind bomlástermékek lesznek, amik gazdagok nitrátokban, foszfátokban, és ezek azok, amik a növények számára jelentős "tápoldatot" képeznek. Ugyanezen anyagok szabadulnak fel a többi szerves bomlástermékből is (falevél, halkaka, kajamaradék). Csakhogy a leveles növények túl kevesen vannak, így a túltengő tápanyagokat az elburjánzó zöld algák hasznosítják, és mivel bőven van nekik tápanyag, ezért nagy mértékben elszaporodnak (lásd: "zöld a víz").

Az amúrokat inkább engedd el egy tóba, vagy süsd meg, ha elég nagyok ( :-) ). Persze ezeken felül is végig kéne számolni, mennyi hal van mennyi vízben? Nincs rá "hivatalos" szabály, de szerintem, ha halcentiméterenként 20 liter víz legalább rendelkezésre áll, akkor az még éppen elég. Tehát, ha van 3 darab 30 cm-es koipontyod, azok összesen 90 cm-t tesznek ki, ezt 20-szor szorozva 1800 jön ki. Ennyi liter víz kéne (minimum) rendelkezésre álljon, hogy még hosszútávon is önfenntart(hat)ó minőségű vízben élhessenek, ha nincsenek túletetve. Ezt nem muszáj "szabálynak" elfogadni, csak a saját gondolataim, de véleményem szerint reális.

2016. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 gomzoli ***** válasza:
Ezt a cm=liter arányt természetesen megfelelő szűrés és vízforgatás mellett értettem.
2016. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Most keszulunk lecserelni a teljes vizet, egyebkent eleg sok hal van benne, majd megmerem oket :D kb 5000l viz van benne amugy, eleg nagy to. Akkor az amurokat kiszedjuk, ha megismerem:D
2016. máj. 22. 22:30
 15/29 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor a kecskebeka sem jo bele xd
2016. máj. 22. 22:33
 16/29 gomzoli ***** válasza:
2016. máj. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 gomzoli ***** válasza:

A béka meg vízminőség tekintetében teljesen elhanyagolható tényező, legfeljebb akusztikai károkat okozhat a környezetének... Ha vannak tízen és végigkuruttyolják az estét az ablakodtól 10 méterre.

Bár a nevében benne van, hogy "kecske", de ettől még nem növényevő, ahogy patája meg szarva sincs.

2016. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom hogy rovarokat esznek :D Hát igen akusztikai kár az van, rosszabbak mint a kutyák, éjjel nappal megy majdnem...:/
2016. máj. 23. 11:46
 19/29 A kérdező kommentje:
Akkor köszönöm, szerintem tudok mindent :D
2016. máj. 23. 11:50
 20/29 gomzoli ***** válasza:
Szívesen, sok sikert!
2016. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!