Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől lettek hirtelen a...

Mitől lettek hirtelen a mogyoróbokor levelei sötét bordó színűek? Mit tehetek ellene? Köszönöm előre is a segítséget!

Figyelt kérdés

2016. ápr. 9. 18:53
 1/6 hell-ikon ***** válasza:
Részletesebb leírás vagy egy kép jó lett volna a problémáról, így viszont én első körben foszfor hiányra tippelnék.
2016. ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Piroslevelü diszmogyoro?
2016. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mást nem vettem észre, minden nap nézem őket. Megtapogatva a leveleket, nem tűnnek szárazabbnak, nem penderednek vagy ráncosodnak, nincsenek rajtuk foltok, bár kicsit kókadtabbak, mint a zöldek. Egyszerűen elkezd a zöld levél a szélénél elszíneződni, majd az egész szinte feketévé válik.

Ma megint újabb bokor levelei kezdtek bordó színt ölteni...

Egyébként zöld levelű mogyorók gyökérsarjai, úgyhogy biztosan nem piros fajta. :)

2016. ápr. 10. 22:38
 4/6 hell-ikon ***** válasza:

Jó, egyre erősebb a gyanúm, hogy foszfor hiány lesz...

Tehát akkor foszfor túlsúlyos komplex műtrágya vagy esetleg szuperfoszfát segíthet a dolgon.

(Én inkább az előbbire szavaznék)

2016. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom, hátha segít!
2016. ápr. 11. 21:55
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vált be, még mindig kókadtak és sötétek a levelek. Vajon még mi okozhatja?

Csak a mogyorók fele ilyen, a többinek nincs baja. Egyébként mindnek volt rendesen gyökérzete.

2016. ápr. 20. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!