Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mirabóra szilvafára az alábbi...

Mirabóra szilvafára az alábbi szilvákat lehet szemezni?

Figyelt kérdés

Cacanska Lepotica, Stanley, Besztercei.


Arra gondoltam, hogy sokkal olcsóbb megoldás, mintsem szabad gyökerűt vegyek. Tovább tart igaz.


2016. máj. 16. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyet inkább unalmában csinál az ember.. Lehet nem sikerül és ha sikerül is mikor lesz még akkora mint egy 1300 forintos kész fa
2016. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mirabolán a hivatalos neve.

A közismert neve meg fosóka szilva.


Bármilyen létező szilvát lehet rá szemezni.

Plusz a sárgabarackok alanya is ez.

Sőt, még őszibarack is megél rajta, csak gyengén nő, és rövid életű lesz, később meg erősen sarjadzik.


Ha valami bozótosból ásol ki sarjat, akkor olyan fajtát keress, ami viszonylag kevésbé sarjadzik, azaz vastag törzsekből álló bokor mellett csak egy-két sarj van. Amelyik fajta nagy területet benő, sok, nem túl vastag törzsű bozótot alkot, az a kertedben is nagyon erősen fog sarjadzani.

2016. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tisztelt első válaszoló.


Én türelmes ember vagyok. Nem lóverseny ez.

Elég sok fát szeretnék ültetni, úgy már elég drága lenne a beszerzése. Nem tudom hol lehet kapni 1300Ft-ért a felsorolt fákat, de kérlek oszd meg a weboldaluk címét, vagy a telefonszámukat ha van.


Köszönöm a második válaszolónak is!

2016. máj. 16. 22:57
 4/4 anonim ***** válasza:

A vadon növő mirabolánok egy jó része vírusos.

Ha van vírusmentes mirabolán, akkor arról inkább magról érdemes szaporítani nagyobb mennyiségben.

És valóban a szilvák, kajszik oltásánál többnyire ez az alany.

2016. máj. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!