Mit tegyek, hogy végre kiírtsam a fű közül a sok gazt?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Köszönöm a segítséget!
(azért csendben megjegyzem, hogy nem vagyok hülye, lehet emberi hangnemben is válaszolni. Ismerek olyat, akinek enélkül is sikerült, csak nekem nem vált be...)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
Szerintem:
Azt jó lenne tudni, hogy milyen gyomokról van szó, mekkora arányban gyomosítják a területet, nagy-e a fűfelület.
Az előttem válaszolók egyike elég drasztikus megoldást javasol, ami elég munka-, idő-, pénzigényes, ráadásul mivel a gyomirtók nagy hányada minden növényre hat, várni kellene a visszatelepítéssel.
Ha nagyobb a terület, és viszonylag kevés a gyom, a következő javíthat a helyzeten:
1) A gyakori nyírást nem szeretik a kétszikűek, tehát rendszeresen nyírd, viszonylag alacsonyan (természetesen a fű töve felett, az ne sérüljön).
2) Ne hagyd, hogy a gyomok virágozzanak, termést hozzanak, hiszen az elhullott magokból fejlődnek ki (nyírás gyakran).
3) Tavasszal érdemes lazítani, hasítani a gyepet egy arra való spec. szerszámmal (gazdaboltban kapható), mert a fű szereti, ha levegős a talaj, akkor szépen újra elkezd terjeszkedni, tömöttebb lesz, nehezebben fejlődnek ki a gyomok.
4) Ha vannak fűvel gyérebben benőtt felületek, érdemes kicsit lazítani, és felülvetni fűmaggal, rendszeresen öntözni kell utána, persze, akár a fűtelepítésnél. Ha sárgás a fű, akkor lehet, hogy nem egyenletes a talaj, odafolyik a víz, azt nem szereti, könnyen kipusztul, főleg a finomabb levelű fűfajok, ill. lehet, hogy tápanyag-, főleg vasutánpótlásra van szükség. Magyarul erősítsd a füvet a gyomokkal szemben.
Persze, ha nagyon gyomos, régen volt telepítve, akkor az első válaszoló ötlete a kézenfekvő.
Remélem, kicsit segíthettem (bocs, ha volt egy kis átfedés más tanácsokkal).
Köszönöm a kimerítő választ.
Két hete megvolt a talajlazítás, vettünk erre való szerkezetet. A férjem alaposan megszellőztette a füvet, de va, ahol túlságosan is (ott sajnos kellett, mert ott állt a hintaágy tavaly nyáron legtöbbet). Oda vetettünk el fűmagot, ahova pedig nem, oda szórtunk el Terra San gyomelfojtó fűtápot. Csak sajnos nem látom az eredményét. A magok lassan kihajtanak, a gyom pedig gyarapszik.
A terület nem túl nagy, 2x14 m2. A gaz összesítve, kb 3-5 m2. Főleg lóhere, de van pitypang is, tarack és valami szúrós gaz is, fogalmam sincs, hogy mi az. Van olyan "csörgővirág is", nem tudom mi a hivatalos neve, gyerekkoromban így hívtuk, és valami, ami a sziklakerti nyuszifülhöz hasonlít. Ja, és idén nyáron 3-ik éves a füvünk, kertünk.
Igyekszem megoldani a tanácsaitok alapján, köszönöm a segítségeteket. Ha valakinek van még ötlete, írjon bátran.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!