Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak hogy sikerüljön?

Mit csináljak hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés
Magból szeretnék barack fát csíráztatni.Tanácsok és tapasztalatok érdekelnének.
2016. máj. 14. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak gondolom, hogy tudsz egy jó fát, és szeretnél egy ugyanolyat. Inkább olts (tudom, hogy nem egészen a kérdésre válaszoltam).
2016. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem baj.Köszi
2016. máj. 14. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöt leeszed a magról, a magot árnyékos, szellős helyen megszárítod, őszig raktározod.

Késő ősszel földbe rakod a magot, ha tudod, végleges helyére, úgy 5-10 cm mélyre. Egy helyre tehetsz 3-4 magot a biztonság kedvéért, ha nem csak egy kel ki, akkor a többit kivágod.

Május táján kikel.


Azt azért tudd, hogy bár az utód valamennyire hasonlítani fog az ősre, de hogy kicsit vagy nagyon, arra nincs garancia. Jobban jársz, ha oltasz, vagy veszel ugyanolyan fajtát.

2016. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Sokat segítettél.
2016. máj. 14. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 db köpött magból nevelt "kopasz" barackfám. Kicsik a termések, legfeljebb max. 5 cm átmérővel (inkább 3-4 cm a jellemző). A magja őszíbarackmag, a húsa sárga, héja sárga, minimális pirosas beütéssel. Az íze a sárga- és őszibarack közti, enyhén és kellemesen kesernyés. Alig támadja a levélfodrosodást okozó gomba.
2016. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. máj. 14. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:
ha hamarabb már ősszel találod el már lennének kis magoncaid.
2016. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!