Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyűszű - és trombitavirág,...

Gyűszű - és trombitavirág, valamint harangláb vetéséhez szeretnék segítséget kérni! Mit tegyek, hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés

Sajnos a neten nem sok infót találok és az is (harangláb és gyűszűvirág esetében) inkább a vadonélő egyedekre vonatkozik.

A problémám az, hogy balkonládába vetettem még tavaly az említett növényeket, sajnos nem sok sikerrel...

A haragláb szerintem egyáltalán nem kelt ki, gyűszűvirágból max néhány egyed (sajnos ezeknél az elsőéves hajtás alapján nehéz megállapítani a többi növény között, hogy mi micsoda), a trombitavirág néhány kósza példánya megjelent, de meglehetősen csökevényes, miniatűr formában.

Mit, mikor és hogyan csináljak, hogy idén sikerrel járjak?


2010. jan. 31. 22:33
 1/2 A kérdező kommentje:
(Trombitavirág alatt nem a csattanó maszlag rokonát, az angyaltrombitát értem, hanem a Salpiglossis sinuata-t)
2010. jan. 31. 22:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, nem vagyok szakember, csak kertimádó. Ezek a növények az én ismereteim szerint elsősorban kerti nővények, már csak a méretük miatt sem valók balkonládába. Ha balkonládában akarod őket tartani, rengeteg energiát kell a gondozásukra fordítani.

A vetés nem probléma, általában a virágmagokat fél,max.1 cm-re kell a földbe vetni. Gondolj csak arra, hogy ezek a virágok, a természetben maguk hullajtják el a magvaikat ősszel, amiből következő évben kikelnek az új növények. Senki nem fedi be a magokat földdel, a csapadék/locsolóvíz mossa be a földbe. Viszont balkonládában nagyon nehéz megteremteni és fenntartani a kerti föld tápanyag és nedvességtartalmát.


Én azt javaslom, próbálkozz balkonnövénnyel, pl. a petúnia (kb.40-50 cm-es ládákba 1 cs. magot vetve) nagyon dús, látványos, egész nyáron át tartó folyamatos virágtengert nevel. Mindenféle színben lehet már kapni, van hagyományos é futó változata is. Elég naponta ládánként egy kancsó vízzel, kéthetente pedig tápos vízzel kényeztetni. Sok sikert!

2010. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!