Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megmenthető még a hortenziám?

Megmenthető még a hortenziám?

Figyelt kérdés
Február közepén kaptam egy cserepes hortenziát,nem mertem kiültetni,csak március közepén.Leveleit elkezdte ledobni és most egy kiszáradt kórónak néz ki.Délelőtti nap éri.De valahol most azt olvastam,hogy árnyékos helyet kedveli.Ez lehet a gond?Megmenthető még valahogy?

2016. máj. 4. 20:45
 1/4 anonim válasza:
Én is jártam így, nem maradt meg sajnos. (persze nem kizárt, hogy a tiéd megmarad) Egy ágát törd meg, aztán meglátod, hogy tényleg el van-e száradva, vagy van-e benne élet. Én kaptam háztól is, ilyen kiásottat, azt fenyőfa alá raktam, a törzsétől kb egy méterre van, fel van nyírva a fenyő, és gyönyörű, úgy látszik szereti a helyét, mindig egy csomót nyílik.
2016. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már csak egy ága zöld,a többi kiszáradt.Azt gondoltam,ha most még átültetem máshova,lehet megmenthető.Vagy nem?

A fenyő alatt biztos a savas talaj miatt érzi jól magát,sajnos nálunk nincs ilyen,de azt is úgy olvastam,hogy mindegy milyen a talaj,az csak a virág színét befolyásolja.

2016. máj. 5. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam napos helyen van, és nincs vele gond.

A talajjal lehet valami, vagy eleve a gyökerével. Erre így távolból tippelni sem lehet.

2016. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!2 napja észrevettem,hogy a zöld ág,mintha leveleket hozna.Most már biztos nem ültetem át máshova,hátha lesz belőle valami.Szurkoljatok!Köszi!
2016. máj. 8. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!