Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megmenthető még ez a kis...

Megmenthető még ez a kis szobanövény? Ha igen, hogyan? Ha nem, mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Zöldike (csokrosinda) növényem elkezdett virágozni, aztán kis új hajtások lettek a virágok helyén. Ezeket leválasztottam, amikor már picit gyökereztek, vízbe tettem őket, de csak ez az egy gyökerezett tovább.

[link]


Elültettem egy 6 cm-es átmérőjű kis cserépbe, de egy hét után elkezdtek barnulni a levelei.

[link]


Kivettem a földből, visszategyem vízbe vagy a földbe? Vagy már nem tehetek semmit? :(


(Az anyanövényen jön egy újabb "generáció", jó lenne, ha az új kis jövevényeket életben tudnám tartani.)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 23. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek a növénynek víztároló vastag, laza szövetű gyökerei vannak, amelyek igen könnyen rothadnak sérülés esetén. Talán ez történhetett, amikor a vízben gyökereztettet földbe ültetted. A leválasztást is csak akkor érdemes megtenni, amikor már a sarjnövénykék kellően nagyok. Addig ugyanis az anyanövény virágzati szára biztosítja számára a nedvességellátást. Egyébként nem feltétlenül kell vízben előgyökereztetni, mivel a gyökeresedés megindul egy laza, kellően nedvesen (de nem eláztatva) tartott ültetőközegben is.
2015. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor már nem tehetek érte semmit, jól értelmeztem?

A kellőképpen nagy sarjnövények mekkorák körülbelül? Mert én már ezekre is azt hittem, hogy elég nagyok a leválasztáshoz, de sajnos mégsem.

Köszönöm szépen a segítséged!

2015. máj. 23. 20:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Van ott egy elég erős gyökér, abból még lehet valami, akár földbe rakva is.

Az erős sárgulás esetleg tápanyaggondot is jelezhet, milyen földbe tetted? Nem öntöttél rá esetleg tápoldatot?


Majd ha 8-10 levele lesz az újnak, csak akkor válaszd le.

Ha polcon van a növény, akkor megteheted, hogy kisebb cserépbe beülteted a sarjat, de nem választod le, csak pár hét múlva, mikor már rendesen begyökeresedett.

2015. máj. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Általános virágföldbe tettem, semmilyen tápoldatot nem adtam neki.

Visszatettem a földbe, de nem úgy néz ki, mintha életben maradna... A másikra majd jobban odafigyelek, később választom le.

Köszönöm szépen a válaszaidat, sokat segítettél!

2015. máj. 28. 06:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!