Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fél éves a hortenziám, hogyan...

Fél éves a hortenziám, hogyan gondozzam?

Figyelt kérdés
Áprilisban kaptam cserépen, nyáron savanyú földbe ültettem. Kb. 30cm magas, hetente tápoztam, szépen bokrosodott is. Télre nem szükséges visszametszeni a fagyok miatt? Nem tudom,hogy ennyire kicsi hortenziát szokás e egyáltalán...

2015. nov. 5. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A hortenziák között létezik fagytűrő (a komolyabb teleken talajszintig visszafagy ez is), meg létezik nem fagytűrő. Azért a fagytűrő gyakoribb.

A visszametszés minden növénynél fokozza al elfagyást (a megzavart nedvkeringés miatt), úgyhogy metszeni csak március elején szokás, amikor nagy fagy már nem várható, és látni is, hogy melyik rész maradt életben.


Savanyú földbe került, vagyis cserépben van?

2015. nov. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kiültettem a talajba.savanyú földet szórtam köré
2015. nov. 6. 09:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, hát az így annyi, mint halottnak a napszemüveg, a pH-t egy századdal ha megváltoztatta a savanyú föld a gyökereknél.

Akkor tavasszal, február végén, március elején, mikor már erősen duzzadtak a rügyek, akkor metszd, jó erősen.

2015. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!