Kezdőoldal » Otthon » Kert » Palántázáson túl vagytok már?...

Palántázáson túl vagytok már? Húsvétkor már késő lesz? Mindenki meleg helyen tartja?

Figyelt kérdés

Még nem csináltam meg, mert egy fűtetlen szobában lesznek, és húsvétra már melegebbet mondanak.

A szobában egyébként jelenleg 14 fok van, fűtés nélkül.

Ha május közepén lesznek kiültetve, akkor is meglesz a 6-7 hetük, szerintem az elég. Vagy nem?

Nem akarom, hogy felnyurguljanak, szóval ennél több időt nem kéne pohárkákban tölteniük.



2016. márc. 21. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem sincs jó helyem ahol tudnám tartani, de pár virág magot elvetettem amíg nem kel ki a szobában van, utána ablak elég rakom, napközben már elég meleg van fűtetlen helységben is, de éjszakára nem hagynám 18-20 fok alatti helyen.


Szerintem vetheted már te is

2016. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha eleve végig ott tartod a magvetésedet, az garantáltan későn lesz. Egy dolog a 6-7 hét, de az sem mindegy, hogy addig milyen körülmények között vannak, hidegben nem fejlődnek semmit.


Azt csináld, hogy mielőbb elveteményezel, és az egészet valami nagyon meleg helyre tedd, hogy mielőbb kikeljenek. Jó a szekrény teteje is, mert ott melegebb van pár fokkal, mint a padlón, fény meg úgyse kell nekik kelésig. Csak fontos, hogy naponta kétszer ellenőrizd őket, és amelyik dobozban már elég nagy százalék kikelt, azt egyből tedd a világos helyre. Amikor besüt a nap, akkor gondolom, ott is melegebb van. A 14 fok egyébként éjszakára megfelelő, mert sötétben nem fontos nőni, csak nappalra kellene melegebb. Ha van otthon valaki általában, akkor kelés után melegebb napokon nap közben már ki is lehet tenni őket, óvatosan szoktatva a fényhez. Április 10. után általában már azt is meg lehet csinálni, hogy reggel kitenni, este visszavinni, és akkor a napon nőnek a palánták. (Én így szoktam.)

2016. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!