Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfákat mivel szükséges...

Gyümölcsfákat mivel szükséges permetezni?

Figyelt kérdés
Hányszor és mivel kell permetezni az alma és meggyfát ahhoz, hogy legyen eredménye, de ne kerüljön túl sokba? Házi kertről van szó és néhány fáról, amit azért kár lenne nem gondozni.
2016. márc. 3. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez két ellentmondásos követelmény. Egy gazdaboltban megmondják és a többi kérdésedre is válaaszt kapsz.
2016. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen betegségek és rovarkártevők vannak nálad. Otthoni körülmények között senki nem szokott tökéletes megelőző védekezést alkalmazni 8 naponkénti permetezéssel, mint a "nagyok".


Mostanában majd lenyomatod őket lemosóval, legjobb, amiben réz és kén és olaj is van, mint pl. a Vegesol eReS.


A meggyet virágzáskor szórod virágmonília ellen. Én felszívódóval szoktam kétszer, kontakt szerrel, ha fennáll a fertőzésveszély, 3x kellene.

Ha nem szokott kukacos lenni, akkor a meggy védelme ennyi. Kivéve, ha levéltetveket látsz, mert azokat le kell gyilkolni.

Ha szokott kukac lenni (cseresznyelégy lárvája), akkor a színesedés (sárgulás) kezdetén permetezel ellenük, utána még egyszer, úgy, hogy az ÉVI leteljen.


Alma: az almamoly ellen egész évben kell permetezni, váltott szerekkel. Ha nem permetezel, akkor vagy már kicsi korban lelökdösik az összes termést, vagy kukacos lesz minden almád. Ez is nagyban függ attól, hogy mennyi almamolyod van.

Május közepétől ha 2-3 hetente permetezel, az elég szokott lenni.

Ha fellép lisztharmat vagy egyéb, az ellen a megfelelő gombaölőt kell használni, de alapból én nem szoktam, nem minden évben támadnak, és mikor igen, a felszívódó szerek megállítják őket.

Lehetnek még levéltetvek, pajzstetvek, atkák, stb., ezekre is figyelni kell.

2016. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. márc. 3. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Én rézzel és kénnel permetezném ezeket plusz felszívódó rovarölővel.
2016. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. márc. 4. 19:29
 6/6 anonim ***** válasza:

A rézzel meg kénnel az a probléma, hogy azok csak megelőzésre jók, vagyis rendszeresen kell velük permetezni.

A felszívódókkal (gomba ellen) viszont elég akkor, amikor már látni a betegséget. Tehát ha szerencsénk van, akkor egész évben nem kell.

2016. márc. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!