Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levélfonákról lerázott spórákb...

Levélfonákról lerázott spórákból hogyan kell páfrányt növeszteni? Ha egy jó nedves virágfölddel teli cserépbe ráhintem őket a virágföldre akkor kinő?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Spórákról növényt nevelni igen nehéz, mert a spóra nem mag. Eredetileg a spórákból elötelepek lesznek és ezek összetalákozásakor keletkezik új kis növény. Ezért a spórákat nedves talajra kell vetni, állandóan kell egy vékony filmréteg a felszinen, amin az elötelepek egymáshoz tudnak úszni.

A virágföld nem túl jó, mert sok tápanyagot tartalmaz, a natur tözeg sokkal megfelelöbb lenne. Az állandó nedvessséget nehéz megfelelöen biztositani, mert ha túl sok a viz, akkor megfulladnak, ha túl kevés, akkor nem tudnak mozogni. Ezen kivül ha bealgásodik a felszin, akkor szintén elpusztulnak.


Házilag nem sok esélye van, hogy sikerülhet, de ha meg akarod próbálni, akkor szerezz tözeget, nedvesitsd meg esövizzel és folpackkal lefedve árnyékos helyen kisérletezhetsz vele.

2010. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Gondoltam, hogy trükkösebb lesz mint egy magvas növénynél, úgytűnik nem is tévedtem. :)


Egyébként igen, biológiai kísérlet lenne, hogy megnézhessem, hogyan fejlődik egy páfrány.


Kutakodok még utána a neten, aztán lehet belevágok.

2010. márc. 22. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok: kisérletnek érdekes, de nekem még sose sikerült akarattal páfrányt spóráról szaporitani, viszont több páfrányom is kivetette magát többször is - a páfrányok melletti cserepekben is megjelentek az eredeti növény mellett, ami azért is furcsa, mert többb olyan is volt, ami elég szárazon lett tartva, tehát "hivatalosan" nem nöhetett volna meg rajta. Érzésem szerint valoszinüleg nem mindegy, hogy a spórák mennyire érettek - és ha saját maguk szórják el, akkor jobb esélye van.

Mindenesetre sok szerencsét kivánok a kisérltezéshez.

2010. márc. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!