Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fakivágás olcsón, de hogyan?

Fakivágás olcsón, de hogyan?

Figyelt kérdés

A nemrég vásárolt házunk telkén gyors lefolyású, halálos betegségben szenvednek a fenyőim. Egy diófa már beteg volt, egy másikba villám csapott.

6 db 15 méteres fenyő, 2 kisebb dió és 2 kisebb tuja, valamint egy gyalogtuja kivágása és a tönkjeinek kiszedése lenne a feladat. 600.000 ft-os ajánlatot kaptam, elszállítással. Ezt lehetetlen kifizetni.

A fák veszélyesek, nem akarom, hogy a házra dőljenek.

Hogy oldható meg olcsóbban?



2015. okt. 21. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
2 tuját és kisebb diót kivágod te. A nagyokra meg keresel valami maszek favágót, sokan vállalnak munkát "okosba" így. 600 ezer az tényleg sok...
2015. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Merre vannak ezek a fák?


Nem valami gazdagok lakta környéken laksz és azért kaptál ilyen ajánlatot?


Szerintem hirdesd meg, hogy ezek vannak, ki vágja ki és takarítja el a faanyagért cserébe.


A tuskók maradnak még, azt meg csak kihúzza egy traktoros, de nem 600 -ért, inkább 60 -ért legfeljebb.

2015. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem saját magad is el tudod végezni a dolgot, ha veszel egy láncfűrészt és esetleg egy kitolható hosszabb létrát.
2015. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nő vagyok pici gyerekkel. Szerinted ki tudok vágni ennyi fát, 15 métereseket? Köszi, hogy kinézed belőlem, de sajnos nem megy.
2015. okt. 21. 14:42
 5/8 dirtboy ***** válasza:
69%

én szoktam vállalni fakivágást,légi,földi extra bonyolult pl 2méterre a törzsétől ház vagy törékeny kerítés,kusza villany vezetékek az ágak közt stb stb sem jelent gondot/

Légibe tehát döntés nélkül,felmászva kötélről a fenyőket illetve a lombosokért nem kérnék el még 100ezret sem ha környékbeli lennél.

a 600 ezer az valami irreális ár,elkel zavarni az ilyet a pic sába.

2015. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dirtboy ***** válasza:
69%

ja és főleg úgy hogy még a fát is elviszi.

most akkor vagy pénzért csinálja vagy a faanyagért.

a fa anyagnak is van ára ne feledjük,el lehet adni a jó fenyő törzset vagy tüzelőként hasznosítani.

a dió rendkívül drága anyag,elsőosztályú diófa fatelepeken kb 400 ezer forint/köbméter ára megy.

nagyon szép bútort lehet készíteni belőle,én vizsga munkámat is abból csináltam,lenyűgöző a diófa geszt kinézete.

2015. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
69%
Mi is egy maszek favágót hívtunk, a tuskókat meg kiszedtük mi, nem volt könnyű, de ingyen van :)
2015. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

600-ért nyilván alpin módszerrel kell vágni a fákat, nem csak simán dönteni.


Ha írsz települést, akkor szerintem már kaptál volna olcsó ajánlatokat. :)

A tönköket szerintem sem érdemes kiszedni, én is leszoktam már róla. Kézi munkával sokba kerül (vagy pénzbe, vagy időbe), nagyobb munkagép után pedig úgy fog kinézni a kert, mintha a Luftwaffe nehézbombázói itt gyakorlatoztak volna. Már a gép odajutása során felszántja a területet a kerekeivel.

De ha nem túl nagy egy fa, akkor azt meg lehet csinálni, hogy kicsit megásni körbe, és talajszint alatt 5-10 centivel vágni, kisebb medencéket csinálni rá a fűrész orrával, gyomirtót beleönteni, amit negyedóra alatt beszív. Így egész biztosan nem fog kihajtani még az akác sem, és nem fog nedvedzeni még a dió sem. Aztán 4-5 év alatt kieszi a gomba az egészet, addig meg nem ültetsz oda semmit arra a fél méterre, legfeljebb gyepet, az bírja. Ez így egy meglehetős költségcsökkentés.

2015. okt. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!