Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sűrű sövény, gyorsan növő-bokr...

Sűrű sövény, gyorsan növő-bokrosodó, jól takaró, igénytelen növényből homokos talajra, világos helyre, nagyon olcsón. Na, de milyen növényből?

Figyelt kérdés

Mit ajánlotok?

Amiben eddig gondolkodtam: orgona, lilaakác, koronaakác, tuja, borostyán, sima akác (ezek kb vannak is itthon), de bármi más is szóba jöhet. Nincs rá sok pénzem...



2015. jún. 20. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ami nagyon gyorsan nő még és bárhol megél az pl. a turkesztáni szil. Császárfa (Smaragdfa) nő a leggyorsabban de az igényesebb,vízigényes.
2015. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk turkesztáni szil van.

Átláthatatlanul sűrű, végtelenül igénytelen. Kártevővel nem találkoztunk.

Ja, és még szép is.


Könnyen lehet ágról szaporítani.


A mienk igaz, már 6 éves, de évek óta ezt csináljuk:

tavasszal levágjuk 80 centisre, május végén már nem lehet átlátni rajta, és majdnem 2 méteres. Nyár végére 4 méteres dzsumbuj.

Nem szoktuk metszeni.

2015. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Turkesztáni szil sövény TÉLEN mennyire takar?

2015. jún. 20. 22:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlságosan.

Vékonyak az ágai (kivéve a törzs, persze), arányaiban nagyok a levelei.

2015. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Télen úgyis keveset vagyok az udvaron, meg a szomszéd sem jár ki, tehát annyira nem gond, hogy lombhullató. Áprilisban már tele van levelekkel.
2015. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Ugyancsak a turkesztáni szilt ajánlom, bár az első időszakban azért nem árt locsolni. Igénytelen, de a rendszeres vizet és tápanyagot később is meghálálja. Nagyon gyorsan nő. Viszont lombhullató, télen nem sokat fog takarni. Az örökzöldek közül talán a fekete fenyő a legjobb homokos talajra, és a fenyőkhöz képest ugyan gyorsan nő, egy turkesztáni szillel azért nem lehet összehasonlítani. Tény az is, hogy a fenyők nem éppen a legalkalmasabbak sövénynek, bár már láttam ilyet, nekem is van (szerb lucból). Esetleg még a borókák jöhetnek szóba.
2015. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg turkesztáni szil pl borostyánnal kombinálva?
2015. jún. 22. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem egészen értem, hogyan képzelnéd el a kombinálást... Felfuttatni a borostyánt a szilre? Előbb-utóbb leárnyékolná, megfojtaná.
2015. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem abból nagy "dzsumbúj" lenne,még ha a földön futna a borostyán előbb utóbb akkor is.
2015. jún. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
hát bokrosodóból.
2015. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!