Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dracénát hogyan kell gyökerezt...

Dracénát hogyan kell gyökereztetni?

Figyelt kérdés
Van egy nagyobb dracénám (sárkányfa) ami már 3 felé ágazi,mind 3 hajtásnak fás szára van.gondoltam levágom a 2oldalsót,ebből az egyiket már le is vágtam.vízbe tettem ( 3 hete) szépen éldegél,de egyszerűen nem akar gyökerezni.vagy ezt nem is így kell kigyökereztetni? Valaki megírná hogyan kell? Előre is köszi
2015. júl. 29. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A dracéna, mint általában az aljnövényzeti, félárnyék-kedvelő trópusi növények nyáron (hosszúnappalos időszakban) vízben rosszul gyökeresedik. Ha nem akar, akkor meg lehet próbálni hogy friss virágföldbe a levágott darabot kétharmad mélységig beülteted, és szépen locsolod.

Földben elősegíti a gyökerezését, ha a virágföld steril, azaz nem támadja meg a növényt rothasztó baktérium. Ezt legegyszerűbben úgy lehet elérni, hoyg 180 c fokos sütőben szárazra süti az ember a virágföldet. Mivel ekkor az ammóniumtartalom nagy része elbomlik, célszerű utólag minden kg virágföldhöz 5 dkg ammónium-nitrát műtrágyát is adni.

2015. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kár volt levágni, ha nem voltak megnyúlva az oldalágak. Úgy szép, ha bokros valamennyire. Ha már vágod, akkor is érdemes hagyni csonkot, ami újra kihajt.


Egy idő után vízben is ki szokott gyökeresedni, de földben gyorsabb.

Ha földbe teszed, akkor is érdemes először két hétre csapvízbe tenni, mert a klóros víz nem engedi berothadni, két hét alatt jól beforr a sebe, a földben így nem kezd rothadni.

Tehát átteszed virágföldbe, és nedvesen tartod. Világos helyen, de pár hétig még ne érje nap, csak amikor már megindul a hajtás, mert akkor már van némi gyökere.

2015. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magán a növény szárán szoktam a gyökereket nevelni, és csak kellő gyökérzetnél vágom le...

[link]

2015. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!