Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell rózsát gyökereztetni?

Hogyan kell rózsát gyökereztetni?

Figyelt kérdés
Melyik részét kell levágni? Mekkorár? Milyen mélyen kell földbe dugni? A dugvány tetejét le kell vágni? És a leveleket? Egyáltalán érdemes vele foglalkozni? Oltás nélkül lesz belőle valami?
2015. jún. 16. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2015. jún. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Olyan részt kell választani, ami már kellően beérett hajtás, és nincs növekedésben. Ezt legkönnyebb úgy megtalálni, hogy egy lehullott szirmú virágot vágsz le, amin még nem hajtottak ki a virág alatti rügyek.

A virágot levágod róla a felső 1-2 levéllel. Lényeg, hogy a meghagyott felső levél alatt egy jól fejlett rügy legyen.

Akkorára méretezed a dugványt, hogy a föld felett 1-2 levél legyen, a föld alatt meg olyan 25-30 centi szár, lelevelezve. Ha túl nagyok a levelek, azok mennyiségét is lehet csökkenteni.

Én szabadföldben szoktam, fél(vagy inkább háromnegyed)árnyékban, befőttes üveggel leborítva. PET-tel is jó, csak azt mozgatja a szél, rögzíteni kell, a befőttes üveget meg csak ráteszem, és kész. Tavasszal ültetem a végleges helyére.

Nem tudom, homokon hogy bírja, de felénk kötött talajon ugyanolyan szépek a gyökereztetettek, mint az oltványok.

2015. jún. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2015. jún. 17. 07:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy télen is kinthagyod a dugványt szabadföldben? Nem fagy el? Én arra gondoltam, hogy virágcserépbe tenném, de ha lehet földbe is, akkor az egyszerűbb lenne. Locsolgatni is kell gondolom?
2015. jún. 17. 08:18
 5/12 anonim ***** válasza:
ennyire lusta vagy, hogy a linkre klikk, és +nézd? Goole a barátod!
2015. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem, köszi, de a videó az oltásról szól,abba meg egyenlőre nem merek belevágni. Nagyon jó amúgy a néni, a gyökereztetős videóját is megtaláltam. Meg is gugliztam, de mindenhol mást írnak, és sokszor póruljártam már a netes guglis tanácsokkal. Itt viszont butaságot még nem tanácsoltak soha! Főleg a 85%-os válaszoló segített már sokat :)
2015. jún. 17. 10:35
 7/12 anonim ***** válasza:
K kérdező!85 %-sztem akik a dolgukat értik azok írnak! Igaz vannak akik hülyeségeket is irkálnak! Én az építőipari kérdésekre szoktam , de mégis van , hogy írja: ez a válasz 0%-os!!! Brrr Ki , a moderátor által, vagy le piros pacsizza 10-100 ember? Én igazán nem értem, de nem is zavar a %! Ha tudok segítek! Ezért tettem a linket is! köszönöm megértésed
2015. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kint lehet hagyni, csak a fagy ellen óvni kell!
2015. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálam még nem fagyott el, igaz, viszonylag védett helyen, épületek között szoktam gyökereztetni.

Az üveg magában is véd 1 fokot (a határ az elfagyás és nem elfagyás között pár fokon szokott múlni), de ha az üveg oldalát még vagy 10-15 cm-re feltöltöd vakondtúrásszerűen, akkor szerintem nem lehet baj, mert a talajhőből még 2-3 fokot megfogsz. Még ha esetleg a hajtás hegye el is fagyna valami extrém farkasordító hidegben, a földben lévő rész akkor is megmarad és tavasszal kihajt.

A beültetés több kockázattal járna, mert ha melegben tartod, akkor kihajt a rózsa, aztán a viszonylag sötét hely miatt elpusztul, vagy egyszerűen elfelejted megöntözni, ha rendes hideg telelőhelyen tárolod, mert nem jársz arra, vagy egyéb.

2015. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ki fogom próbálni!
2015. jún. 18. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!