Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jól csináltam? Ha nem akkor...

Jól csináltam? Ha nem akkor hogyan kell?

Figyelt kérdés
Egy margarinos dobozba raktam földet és abba beleraktam 2csomag fehér paprika magot.. Lesz esély hogy kicsíráznak vagy haggyam a francba?! Azt szeretném csinálni hogy ha megerősődnek átültetem őket, majd májusban mennek ki a kertbe. Most szobában vannak. Csináltam még ugyanígy 2csomag paradicsomot egy margarinos dobozba...Már rájöttem hogy sok..most mit csináljak? Ezzel a móddal lehet palántát nevelni? Még csak most próbáltam először. Adnátok tanácsokat hogy máskor hogy csináljam? (ja és ilyen margarinos dobozba raktam még külön-külön citromfűvet, kasvirágot, borsa mentát, kakukkfűvet, paprikát 2csomag, paradicsomot 2csomag, csípős fűszerpaprikát, pritamin paprikát.) Azt olvastam hogy úgyse csírázik ki mindegyik ezért többet kell vetni..most meg az egyik ismerősöm azt modnta hogy ez nagyon sok....Mit csináljak? 15/f
2010. márc. 6. 21:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és aztmondta az 1ik ismerősöm hogy kicsírűznak, csak nagyon gyengék lesznek..
2010. márc. 6. 21:31
 2/12 A kérdező kommentje:
és csak rendes virágföldben vannak? kell nekik valamilyen tápoldat?
2010. márc. 6. 21:31
 3/12 anonim válasza:
55%
15 éves fiú vagy és palántákat nevelsz? Több ilyen srác kéne ebben a korban. Bocsi az offért de a kérdésedben igazából nem tudok segíteni. 15/l
2010. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizony sok a mag az edényben, azért lesznek gyengék.

A legjobb: tejfölös,yoghurtos pohárban, és abba is csak 2-3 szem magot.Jó a síma föld, de rendszeresen öntözni kell,síma víz elég. Természetesen normál (nem hideg)hőmérsékleten. Amíg kibújnak a hajtások, le lehet takarni üveglappal, hogy ne száradjon ki a föld.Legjobb az ablakpárkányon, mert fény is kell a palántáknak.

Sok sikert!

2010. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Meleg helyen tartsd, és sok víz kell és sikerül
2010. márc. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha kezdenek csírázni, ritkítsd meg, vagy tedd széjjel több dobozkába és ugy neveld tovább
2010. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
majd szétrakom őket..és tápoldat kell nekik?
2010. márc. 6. 22:04
 8/12 A kérdező kommentje:
majd ha kipikírozom akkor még van esély??
2010. márc. 6. 22:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy írod, pikírozni kell, de csak akkor, amikor már nem szakad le a gyökere.

Nyilván a legerősebb egyedeket ülteted ki tejfölös pohárba, a többi kuka.

Tápoldatozni ráérsz még, egyedül a hőingadozás elkerülésére ügyelj! (de hülyén írtam: tartsd egyenletes hőmérsékleten)

2010. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, jól csináltad. Lehet hogy sűrű lesz.Kétleveles állapotba óvatosan rakd szét, pikirozd. Paprikából lehet 2 db egy pohárba. Hosszú a csirázási idő 12-14 nap. Tartsd melegen 15-20 c, a földjét nedvesen. Még ne öntözd.
2010. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!