Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő alatt kel ki a...

Grosstimea kérdése:

Mennyi idő alatt kel ki a metélőpetrezselyem és a metélőhagyma?

Figyelt kérdés
Lassan három hete ültettem el a magokat cserépbe, és még nem kezdtek el kikelni. Fekete földet raktam a cserepekbe, és sajnos elég keménynek tűnik, a locsolástól meg is repedezett. Van még rá esély, hogy kikelnek, vagy dobjam ki az egészet?

2015. jún. 16. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nálam jó időben nagyon gyorsan kikelek,rossz időben max.11-14 nap , ne fekete földbe vesd hanem laza virágföldbe, és a felszín mindig nedves legyen.
2015. jún. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű a talajjal lett a gond, nem gondoltam, hogy ennyire lekeményedik majd. Várok még egy hetet, aztán ha nem bújnak ki, újraültetem őket humuszba...
2015. jún. 16. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Én tavasszal amikor elültettem az enyémet(kertbe), akkor a szárazság miatt majdnem egy hónapig nem kelt ki. Ha te rendszeresen öntözöd, akkor már meg kéne indulniuk.
2015. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A snidling nagyon lassan kel, és csak a második évtől lehet rendesen vágni. Jobban jársz, ha most gyakorlásképpen gondozgatod a magokat, de mellé veszel egy cserepeset, hogy legyen mit enni idén is. Az összeállt földet óvatosan lazítsd fel valami hegyes lapátkával.
2015. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van hova kiültetni, a snidling évelő, vagyis a bolti növény itt előnyösebb lehet. A metélő pertrezselyemnek picit már meleg van. Esetleg locsold be, és tegyél fóliát a cserépre, hogy mindig nedves maradjon és némi üvegházhatás is kialakul, így 2x gyorsabban csírázik. Nem hinném, hogy bedöglött. Idén nekem a gyökérzöldségek abszolút nem keltek ki a kertben, de az uborka sem. A szomszédnak sem s ugyanptt vette. Valami gond lehetett a magok tárolásával a boltban. A kanadai tök magja például szürke penészes volt.
2015. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem pl. minden gyönyörűen kikelt amit 10 napja vetettem ilyenkor locsolni kell állandóan ha nincs eső...
2015. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A petrezselyem elkezdett kelni, a hagyma viszont még mindig nem...
2015. jún. 18. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!