Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy vessek metélőpetrezselyme...

Hogy vessek metélőpetrezselymet és majorannát?

Figyelt kérdés
Cserepekbe szeretném ültetni, kb 30x10-es cserepeim vannak. Mennyi magot vessek egy cserépbe, kell sortávolgság? Örülök bármiféle tanácsnak :)

2015. jún. 3. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nos a majoránna/petrezselyem magját én pl. soha nem számolgatom,rászórom a földre hogy egyenletesen lefedje,pici földdel betakarom majd ritkítom ha sűrű lenne később.
2015. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:
nálunk a piacon lehet kapni cserépben 300 ft -ért. Sok időt spórolni meg vele.
2015. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hú ez nagyon izgi téma, valami szakirodalmat tudtok ajánlani? Mert ha nincs aki megmutassa akkor csak könyvből lehet.


De a legérdekesebb mégis a permakultúra. És egészség szempontjából is a legjobb, ráadásul időtakarékos.

2015. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogyan ritkítod?
2015. jún. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent a 30x10-es cserép? 30 cm átmérő, 10 cm magasság? Ha nem, akkor mi mennyi?
2015. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 acelsziv ***** válasza:
5: inkább balkonláda. Sz 30x10 -es
2015. jún. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Balkonládára gondoltam :)
2015. jún. 4. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg senki sem válaszol? :(
2015. jún. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ó, az nagyon pici edény. Gyakorlatilag egy növénynek elegendő föld.

Meg lehet éppen hagyni edényenként 5 növényt is, nagyon jó virágföldben és napi legalább egy öntözéssel, mikor már fejlettebbek, de valószínűleg nem hoznak több termést, mint edényenként 1-2 növény, csak lesz egy kis biztonság, ha egy-kettő elpusztul...

Mondjuk, abban nem vagyok biztos, hogy mennyire tudnak még megerősödni, mert ezeket márciusban vagy legkésőbb áprilisban szokás veteményezni. Úgyhogy nem biztos, hogy nem érné meg venni cserepes növényt és átrakni nagyobb edénybe.

Ideiglenesen lehetnek félárnyékban, de ha erősödni kezdenek a magoncok, akkor mindenképpen sok napot kapjanak, főleg a majoránna igényli a tűző napot.


Előző: mi a kérdés a ritkítással? Kihúzod, ami felesleges, és kész.

2015. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon kezdő vagyok a témában, de köszi szépen, nagyon jó volt a válaszod, ment a zöld kéz
2015. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!