Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprika palánta ültetése...

Paprika palánta ültetése duplán? Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
kb 3 hete elültettem a paprikapalántáimat, de nem vettem észre, hogy duplán voltak a cserépben, szorosan egymás mellett két tő. Nem tudom, hogy nem tűnt fel, de így ültettem el. Most mi legyen? SZedjem szét? Már szépen kezdtek megindulni, ha megbolygatom, akkor fog teremni? Vagy csak később? Nem fog tönkremenni? Vagy így hagyhatom? Nem fogják elnyomni egymást? Szerintetek mit tegyek?

2015. jún. 1. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Most már hagyd úgy, a bolygatást nagyon megsínyli, ha kap elég tápoldatot akkor nem lesz baj, nem lesz sokkal kisebb a termés sztem, én is ültettem már duplán és egész jó termést produkált.
2015. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor marad így. Magaságyban vannak. Volldüngerrel szoktam locsolni kb két hetente. Az elég lesz?
2015. jún. 1. 12:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, véletlenül se szedd szét őket. A mi környékünkön a paprikát és a paradicsomot is szándékosan kettesével ültetjük.
2015. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is volldüngert használok,az egyik legjobb műtrágya keverék, kiegészítem wuxal super/ascofol levéltrágyával, de a volldünger is jó levéltrágyának, túltápoldatozást persze kerülni kell (max. 0,1-0,2%-os legyen a vízbe kevert oldat).
2015. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Duplán ültetni akkor érdemes ha nem karózod ki, egyesével ültetve viszont (tápanyagtól is függ) jóval szebb, "piacosabb" a termés.
2015. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most már akkor marad így,nem bolygatom, főleg, hogy észrevettem, hogy az egyiken már apró paprikák is vannak. Legközelebb jobban figyelek, de igazából nem szempont a paprika szépsége, itthoni fogyasztásra lesz :) Akkor elképzelhető,hogy szándékosan tették duplán a tápkockába a palántákat a termelőnél, csak én még ilyet nem csináltam soha. Köszi mégegyszer!

A volldüngert úgy szoktam adagolni, hogy egy nagy talán 10-12 literes kannába teszek egy evőkanálnyit. Ez így jó?

2015. jún. 1. 13:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk elég ritka hogy a tápkockás palántát dupla növénnyel ültetik, biztosan ilyen "házi" termelőtől lett vásárolva piacon, de végül is nincsen probléma mert megkapja a tápanyagot ahogy írtad, csapott evőkanállal 10 literbe kb. 0,1-0,2 %-os oldat keverhető tehát tökéletes az adagolás.
2015. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor megnyugodtam :) igen, eltaláltad, piacos palánták :)
2015. jún. 1. 14:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem lesz így túl sűrű? Magaságyba eléggé be szokták zsúfolni még egyesével is.

Ha lesz elég élettér nekik, akkor maradhatnak, de ha nem, akkor megteheted, hogy minden második vagy harmadik dupla tövet kiszedsz nagy földdel, és kiülteted a kertbe.

Ha teszel fel fotót, esetleg közé állítva egy PET-palackot a méretarány kedvéért, akkor megmondjuk, érdemes-e így hagyni. :)

2015. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bárhogy is van,jobb ezt már így hagyni .Többet ártanál ,mint amennyi haszon ebből lenne .
2015. jún. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!