Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsompalántát kel e...

Paradicsompalántát kel e permetezni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10-15 cm -esek. Szabadföldi kelésűek (átültetve) A csapadékos időjárás miatt tartok a gombabetegségektől. Kezdő kiskerti műkedvelőnek tartom magam

2015. máj. 31. 10:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen a kell szót két "l" -el gondoltam
2015. máj. 31. 10:25
 2/7 anonim ***** válasza:
Ráér első virágzáskor az elsőt.
2015. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Biogazdálkodásra is alkalmas pl.Vegesol eReS(réz-kén) kontakt szerrel le lehet fújni így a gombák/baktériumok bejutása megelőzhető/csökkenthető, én azóta fújom le a palántáim mióta a gomba/baktérium elvitte a felét.
2015. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen kell már ,és nem akkor amikor már beteg lesz .Már apró tetvek is lehetnek rajt .
2015. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A paradicsomnak jellemzően nincs hűvös időt kedvelő betegsége. Ha nem szoktál paradicsomot termelni, akkor jó eséllyel megúszod enélkül.

Majd ha jön az igazán meleg idő, és olyankor kap esőt, akkor kell rámenni a permetezésre, a fitoftóra ellen.

2015. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a kiültetéskor Ridomil Gold Plus permetszerrel szoktam megfújni őket.

Később kéthetente Bordói lé + kén NEO sc (50 ml/10 liter) permetszerrel védekezem a gombák ellen. (Tribázikus rézszulfát van benne mikroformulázva, virágzásban sem perzsel.) A levéltetű ellen is kontakt Karate szert használok.

Amikor már érik, és akkor kellene a sok eső miatt permetezni, akkor valamilyen rövid határidős azoxistrobin készítménnyel fújom le. Ez felszívódó, és 3-5 nap az ÉVI a paradicsomnál. Vigyázz, van, hogy az azoxistrobin mellett (például az "Amistar Top")difenokonazolt is tartalmaz, akkor nem 3 nap a várakozási idő!

2015. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Üdv
2015. jún. 10. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!