Kezdőoldal » Otthon » Kert » A paprikát kiültetése után...

A paprikát kiültetése után mikor lehet lombtrágyával öntözni vagy permetezni?

Figyelt kérdés

Szerves trágyával bőven el van látva, egy fajta paprika levelei mégis igen furcsák, hiánybetegséget mutatnak. Én eldönteni nem tudom, hogy Ca, K-hiányról van-e szó, ezért Wuxallal megpermetezném. Jól teszem?

Köszönöm szépen a válaszotokat.


2015. máj. 9. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Több éve lomb trágyázom és véleményem szerint virágzáskor vagy előtte egy héttel érdemes lomb trágyázni.


Arra kell figyelni nehogy túladagold, 0,1%-os max. 0,2%-os (1 literbe 1ml) oldatot adhatsz neki nyugodtan, de nem biztos hogy a hiánytünet teljesen elmúlik.

2015. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Virágzik, jobban is az ideálisnál. Mintha meg lenne öregedve. Évek óta a szélesatkával (is) kínlódom.
2015. máj. 9. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Fotót rakhatnál fel, hátha lenne ötlete valakinek, hogy mi lehet.

Kiültetés után pár hétig én nem tápoldatoznék, bár ha muszáj...

2015. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van Ca és K túlsúlyos lombtrágya is kimondottan ezen hiányok kezelésére, sajnos a szerves trágya nem mindig pótolja a tápanyagokat ezért én mindig belocsolom volldünger linz műtrágya 0,1%-os oldatával ültetés után 7 napon belül, ezenkívül 10-14 naponta kap wuxal super lombtrágyát 0,1%-os töménységben, gyönyörű paprikáim vannak általában.
2015. máj. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hajdan csodájára jártak a paprikánknak. Mostanában meg megkeseríti az egész nyaramat. Nagyon nem jó, hogy ugyanoda van ültetve a polikarbonáttal fedett, rögzített melegházba. Talán megpermetezem, inkább mint öntözzem a gyökerek érzékenysége miatt. Egy fajta hiány eseten viszont az ilyen összetett tápoldatok nem igazán hatásosak.

Fényképet sajnos nem tudok föltenni.

Nagyon köszönöm a segítőkészséget.

2015. máj. 10. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Ősszel/tavasszal talajfertőtlenítést/talajcserét és (mikroelem)műtrágyás tápanyagfeltöltést javaslok, nekem bevált a talajuntság ellen.
2015. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A talajfertőtlenítést milyen módon, szerrel végzed? Ódzkodtam a drasztikus fertőtlenítéstől, de azt hiszem, elkerülhetetlen.
2015. máj. 10. 13:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy hiány, az egyáltalán nem biztos. Ha valamiből több került a földbe az elmúlt években, mint szabad lenne, az meggátolja más anyagok felvételét, tehát relatív hiányt mutatnak a levelek, hiába vannak azok az anyagok is megfelelő mértékben jelen. Ezt hívják antagonizmusnak.

Pl. az eltúlzott NPK-használat a magnéziumhiányra utaló leveleket eredményez, hiába van normál mennyiségű magnézium a talajban. Erre kell Mg-levéltrágyát használni.

2015. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudok erről. Manapság "ne fogjon senki könnyelműen" növénytermesztésbe. Mindenképpen szerelje föl magát szakkönyvekkel, mikroszkóppal, fényképezési, internetelérési lehetőséggel.

Köszönöm szépen a tanácsaitokat,a segítőkész hozzáállást gondjaimhoz.

2015. máj. 10. 19:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!